AP Photo/Antonio Calanni
Inter

Inter, Foto: AP Photo/Antonio Calanni

Trener Juventusa Maurisio Sari je izabrao pogrešan momenat da odmori Kristijana Ronalada.

Bez Portugalca, Juve je tek drugi put ove sezone u Seriji A propustio šansu da pobedi - remizirao je u Lećeu (1:1).

"Stara dama" je, istina, i u odsustvu Ronalda stvorila mnogo šansi na stadionu "Via del mare", ali ih je i promašivala - do gola nisu mogli u više navrata Paulo Dibala, Gonsalo Iguain, Federiko Bernardeski.

Dibala je iz penala doneo prednost Juveu početkom nastavka, ali je nova neopreznost Matajsa de Lihta koštala šampiona pobede na jugu Italije. Holanđanin je igrao rukom u kaznenom prostoru, baš kao protiv Intera pre dva kola, pa je siguran sa bele tačke bio Marko Mankozu.

Juve nakon devet kola ima skor od sedam trijumfa i dva remija, dok je Lećeu ovo prvi bod koji je osvojio na svom stadionu ove sezone.

Problem više za Sarija mogla bi da predstavlja i povreda Miralema Pjanića, koji je zbog bola u mišiću napustio teren u 67. minutu.

Inter je pobedom mogao da se vrati na prvo mesto, ali je uradio isto ono što i Juventus.

Na vrhu tabele se tako ništa nije promenilo - milanski tim je odigrao nerešeno (2:2) u duelu sa Parmom i ostao na bod manje od aktuelnog šampiona.

Kandreva je doneo prednost Interu u 23. minutu, ali je već u 30. rezultat bio 1:2.

Dve greške Brozovića je kaznio Karamo, mladić koji je pozajmljen Parmi od Intera - prvo je pogodio za 1:1, a onda i asistirao Žervinju za preokret.

Nastavak je ponudio totalnu dominaciju Intera i nekoliko velikih šansi. Iskorištena je samo jedna - strelac je bio Lukaku, pa je tim Antonija Kontea upisao prvi remi u sezoni.

U poslednjem subotnjem meču na Apeninskom poluostrvu Đenova je posle preokreta savladala Brešu rezultatom 3:1.

Gosti su poveli golom Tonalija u 43. minutu, ali su Agudelo, Kouame i Pandev u nastavku pogoima doneli tri boda svom timu.