derbi, večiti derbi, Bojan Ostojić, Aleksa Vukanović, Tomane
Alo/Marko Metlaš

derbi, večiti derbi, Bojan Ostojić, Aleksa Vukanović, Tomane, Foto: Alo/Marko Metlaš

U utakmici ispresecanoj prekidima, bakljadama, grubim startovima su domaćini uspeli da dođu do trijumfa. Na poslednjem koraku do petog vezanog trofeja u Kupu čeka ih Vojvodina.

KRAJ UTAKMICE! Partizan je finalista Kupa Srbije!

- 90. minut - Utakmica će biti produžena devet minuta.

Nemanja Miletić i Bojan Ostojić su ustovremeno uklizali na loptu. Iskusni štoper nije mogao da se pridigne i iznet je na nosilima. Ratnički se vratio u igru.

- 88. minut - Žuti karton za Bena, srušio je Sumu.

- 83. minut - Po sviranom ofsajdu, Sadik pada posle sudara sa Milunovićem. Oporavio se brzo i vratio na teren.

Još jedna izmena u Zvezdi - Jovičić umesto Petrovića.

- 78. minut - Stojković se povredio posle sudara sa Milunovićem, mladi Nemanja Stevanović ulazi na teren.

- 77. minut - Treća izmena u Zvezdi. Andrija Radulović bačen u vatru, Ivanić izlazi.

Nepromišljeni udarac Milunovića nad Stojkovićem. Dok je golman bio u skoku sudario se sa štoperom i pao sa bolnom grimasom na licu.

- 72. minut - Druga izmena u Partizanu - Filip Stevanović u igri, Lazar Marković ide na klupu.

- 68. minut - Suma menja strelca jedinog gola za sada Natha.

Žuti karton za Asana, sve u želji da zaustavi kontru Zvezde.

- 65. minut - Prve intervencije Stankovića. Izlaze Jovančić i Boaći, ulaze Gavrić i Tomane.

- 61. minut - Ogromna šansa za Zvezdu! Boaći vuče kontru i prerano upošljava udvojenog Vukanovića. Intervencija odbrane.

- 58. minut - GOOOOOOOL! BIRBAS NATHO! Umar Sadik izlomio par defanzivaca pred golom Zvezde i proigrao samog Izraelca za laku egzekuciju!

- 57. minut - Zvanična informacija: 15 803 gledaoca na Stadionu Partizana.

- 54. minut - Još jedna šansa domaćih. Asano prodro po levoj strani, pokušao dijagonalu po zemlji, golman Zvezde bez problema hvata.

- 51. minut - Sadik zapretio! Na desnom uglu peterca je jak šutirao, Borjan izbacuje u korner.

Počelo drugo poluvreme - bez izmena.

Kraj prvog poluvremena!

- 48. minut - Bomba Boaćija! Stojković na mestu!

- 46. minut - Vukanović postiže gol, ali iz ofsajda! Ben je sjajno izveo slobodnjak, pogodio stativu, Vukanović je bio na drugoj stativi da ubaci loptu u mrežu, međutim bio je u nepropisnoj poziciji.

- 44. minut - Umalo vođstvo Zvezde! Stojković napravio nepromišljeni potez startom nad Vukanovićem van 16 metara - dobio je žuti karton, lako je mogao i crveni.

- 39. minut - Varnice na terenu. Gobeljić i Zdjelar ušli u konflikt tokom izvođenja auta. Milošević i Stanković reagovali u smirivanju tenzija. Glavne zvezde dobile žute kartone.

- 33. minut - Bakljada i koreografija sa Juga je stvorila toliki dim da je meč morao da se prekine na par minuta.

Bakljada, Stadion Partizana, navijači

Alo/V. Zogović

Bakljada, Stadion Partizana, navijači, Foto: Alo/V. Zogović

- 31. minut - Prvi "požuteli" u Partizanu je Šćekić posle rušenja Jovančića.

- 28. minut - Degenek pokušava glavom, ali mlako. Ubrzo obara Sadika i dobija žuti karton.

- 20. minut - Nekoliko prilika za Partizan. Sadik je po levoj strani šutnuo u bliži ugao, intervesnisao je spremni Borjan. Natho je bio blizu da postigne gol iz kornera, sreća ga nije poslužila.

- 18. minut- Mirko Ivanić prilikom izvođenja kornera pogođen u glavu predmetom sa tribina. Kleknuo je i uhvatio se za glavu, posle nekoliko sekundi se digao i izveo korner.

- 9. minut - Žuti karton sa Rodića, srušio je Sadika u punom naletu.

- 6. minut - Sadik ambiciozno! Iz prve je opalio po lopti sa 20 metara, ali daleko preko gola. Milunović je izvršio dva prekršaja nad visokim napadačem crno-belih, rizikuje žuti karton.

- 2. minut - Posle trik akcije iz kornera Zdjelar šalje loptu u srce šesnaesterca, Borjan hvata.

UTAKMICA JE POČELA!

Stadion Partizana, navijači

Stadion Partizana, navijači, Foto: Alo/V. Zogović

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Marković, Natho, Asano, Sadik.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Petrović, Jovančić, Ben, Ivanić, Vukanović, Boaći.

Crvena zvezda sa Dejanom Stankovićem na klupi juri duplu kunu. Duel sa najvljućim rivalom je svakako najteži korak za dolazak do iste. Crveno-beli žele da potvrde dominaciju u Srbiji posle moćne predstave u Superligi Srbije.

Partizan ima nameru da se izbori za prolazak u kvalifikacije za Ligu Evrope i da naniže peti trofej Kupa. Nosioci igre su protiv Spartaka u Subotici igrali sa pola snage i žrtvovali poraz, štedeći se za derbi.

Prvi susret Sava i Dejana prošao je tvrdo i bez golova, dok je prvenstveni derbi u jesenjem delu sezone dobio Partizan 2:0.

Pre meča su navijači gađali golmana Partizana Vladimira Stojkovića bakljom.