"Ko ne poštuje pravila, mora da bude kažnjen!" Nije čak ni birao reči

EPA/Daniel Dal Zennaro
Legendarni Arsen Venger podržava suspenziju Mančester Sitija, mada kaže da bi možda trebalo da dođe i do modifikacije pravila o Finansijskom fer pleju (FFP).
Zbog kršenja FFP UEFA je izbacila Siti na dve godine iz Lige šampiona, uz dodatnu kazn od 30 miliona evra.

EPA-EFE/PETER POWELL
“Oduvek sam bio za kontrolu kada je reč o finansijskim pravilima, trebalo bi da klubovi raspolažu svojim prirodnim prihodom. Siguran sam da bi trebalo da dođe do evolucije trenutnih pravila, ali sada su takva kakva su i treba ih poštovati“, kaže nekadašnji menadžer Arsenala i dodaje:
“Moraju da budu kažnjeni ljudi koji ne poštuju pravila i bivaju uhvaćeni dok pokušavaju da ih zaobiđu na manje ili više legalne načine. Ako se dokaže da je to rađeno s namerom, onda ne može da prođe nekažnjeno. Suština sporta je u pobeđivanju unutar određenih pravila. Ako se pravila ne poštuju, to nije pravi sport“.
Građani su najavili da će se žaliti Sudu za sportsku arbitražu u Lozani.
