Kakve reči Tumbakovića, ovo mora da uđe fudbalerima u glavu! Bravo!
Fudbaleri Srbije dobili su rivale u Ligi nacija!
fss.rs
"Orlovi" su dobili najtežu moguću grupu u diviziji B! Srbiji "prave društvo" Rusija, Turska i Mađarska...
Ljubiša Tumbaković je svestan težine grupe!
"Dobili smo tešku grupu, jer igramo protiv dve selekcije koje su izborile plasman na prvenstvo Evrope, a Mađarska je selekcija koja iz godine u godinu napreduje. Međutim, naš akcenat u ovom trenutku je na ono što nas očekuje 26. marta u Oslu. Imaćemo dovoljno vremena da razmišljamo o takmičenju u Ligi nacija", rekao je Tumbaković.
Srbija će sa Rusijom odmeriti snage 6. juna u Moskvi, a dugo Srbija nije odigrala zvaničnu takmičarsku utakmicu:
"Interesantno je da Srbija, od 2006. godine i osamostaljenja, nije bila u grupi za neko veliko takmičenje sa ovim selekcijama. Ovo će biti lepa prilika da se izmerimo. Uostalom do kraja godine nas očekuju tri utakmice sa Rusijom, u junu prijateljski meč, a onda dva duela u Ligi nacija".
Selektor zna prioritete:
"Moram da kažem da je Liga nacija opravdala svoje formiranje i sada već postojanje, a nama će svakako biti izazov da se borimo za plasman u A diviziju i mečeve protiv najjačih evropskih selekcija. Ponavljam, ipak, grupa je veoma teška, ozbiljna, verovatno najkvalitetnija u B diviziji. Imaćemo vremena da se fokusiramo na te duele, jer sada je prioritet Norveška", zaključio je Tumbaković!