Federiko Kijeza
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Federiko Kijeza, Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Devetostruki uzastopni šampion Italije Juventus je mnogo teže nego što se očekivalo savladao Sasuolo 3:1.

Prvo poluvreme Juventusa bilo je za zaborav. U nadoknadi poluvremena gosti su ostali sa desetoricom na terenu. Pedro Obijang je pogibeljno startovao na Federika Kijezu, a sudija mu je opravdano pokazao direktan crveni karton.

Goste je konačno načeo defanzivac Danilo u 51. minutu. Ipak, i sa igračem manje, Sasuolo u 59. minutu stiže do izjednačenja golom Defrela. Gol kojim su nagoveštena važna tri boda Stare dame postigao je Aron Remzi posle asistencije Đanluke Frabote u 82. minutu.U drugom minutu nadoknade Kristijano Ronaldo je posle kontranapada postavio konačnih 3:1. Loša vest za Juventus je da su se tokom prvog poluvremena povredili i igru napustili Paulo Dibala i Veston Mekeni. Filip Đuričić je odigrao prvo poluvreme, ali je u pauzi ostao u svlačionici.