FK Crvena zvezda, FK Milan
Alo/Marko Metlaš

FK Crvena zvezda, FK Milan, Foto: Alo/Marko Metlaš

Utakmica između Crvene zvezde i Milana pobudila je veliku pažnju u celom regionu, a najviše u Hrvatskoj. Iz dva razloga, prvi je, jer bi ukoliko prođu dalje i zagrebački Dinamo i Zvezda, nekadašnji rivali iz SFRJ postali potencijalni rivali u osmini finala, ali i zbog činjenice da su u postavi Milana bila dva Hrvata - Mario Madžukić i Ante Rebić. Mediji su uglavnom korektno izveštavali, uz grešku koja se potkraja u jednom naslovu: Zvezda do boda... kao da se igrala grupna, a ne eliminaciona faza.

Da li će Zvezda eliminisati Milan?

Portal Net.hr izveštava: "INFARKTNA ZAVRŠNICA U BEOGRADU: Zvezda se u zadnjem minutu spasila protiv Milana, Mandžukić izviždan na Marakani". U tekstu se ističe da su Ante Rebić i Mario Mandžukić igrali su od prvog minuta za Milan, kao i da su napustili igru u drugom delu. Rebića je na poluvremenu zamenio Leao, dok je Mandžukić izašao u 82. minutu, a ispraćen je zvižducima s tribina Marakane (zbog udaranja Milana Rodića laktom).

Portal HRT (Hrvatska radio televizija) javlja: Zvezda s igračem manje do boda protiv Milana

Index.hr javlja: CRVENA ZVEZDA - MILAN 2:2 Komični autogol, dva penala i pogodak za remi u 93. minutu

Slobodna Dalmacija: Rebić i Mandžo remizirali u Beogradu