Mirko Ivanić
FK Crvena zvezda

Mirko Ivanić, Foto: FK Crvena zvezda

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Crvena zvezda - radnik na portalu Alo!

Crvena zvezda je pobedila Radnik iz Surdulice 2:1 i plasirala se u polufinale Kupa Srbije.

KRAJ MEČA!

90' GOOOOOOL 2:1 Radnik iz sumnjivog penala dolazi do gola. Zlatanović je bio siguran sa bele tačke

79' Ovde je sve gotovo. I jedni i drugi jedva čekaju kraj

66' Radnik je bio blizu šanse. Panično su reagovali i odbrani Zvezde i lopta je nekako stigla do Borjana.

61' Velika prilika za Zvezdu. Ivanić je snažno šutirao, a Lekić nogom u padu spasio gol Radnika.

58' Ebesilio ispred gola radnika, ali je njegov šut iskosa zaustavio Lekić

53' Pavkov šutira topovski, lopta odlazi preko gola.

50' Ebisilio odlično šutira, ali lopta odlazi iznad prečke

DRUGO POLUVREME

43' GOOOOOOOOL 2:0 Slobodnjak za Zvezdu, El Fardu Ben majstorski pogađa i duplira vođstvo domaćih.

41' Simić doživeo klasičan nokaut, ima podlib ispod oka.

40' Ben centrira u petrac, ali kapiten Radnika interveniše u poslednjem trenutku ispred Milunovića. Korner.

34' Oštar šut Bena, ali ostaje 1:0 za izabranike Vladana Milojevića

32' Ben do Jirke, Slovak kao na tacni po zemlji upošljava Simića, koji neobjašnjivo šalje loptu preko gola. Ovo je uz promašaj Zakarića na meču u Kruševcu promašaj godine!

27' Ivanić je sam sebi napravio šansu, odradio lažnjak i šutirao sa nekih 18 metara pravo u golmana Radnika Lekića.

19' Sada je Ivanić asistent, Pavkov glavom, ali bio je to mlak pokušaj. Ništa od drugog gola.

17' GOOOOOOOOOL 1:0! Novi centaršut Bena, ovog puta iz kornera, Ivanić glavom pogađa za vođstvo Crvene zvezde.

12' Prva kakva takva šansa za domaće, Ben je centrirao, a Milunovič uputio prvi udarac na gol Radnika.

7' Bez većih uzbuđenja na početku meča. Crveno-beli su krenuli ofanzivno, ali bez ozbiljnije prilike za gol

1' Utakmica je počela

PRVO POLUVREME

Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Bojan Nikolić

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Milunović, Babić, Gajić - Jovančić, Ivanić - Jirka, Ben, Simić - Pavkov.

RADNIK: Lekić - Kričak, Kovačević, Pavlović, Milovanović - Kojić, Stojanović - Frensis, Damnjanović, Bojić - Stamenković.

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Radnik na portalu Alo!

Trener šampiona Vladan Milojević ovako je najavio meč:

- Kup je specifično takmičenje, drugačije nego prvenstvo. Igra se jedna utakmica. Skoro smo igrali sa Radnikom u Surdulici i tada sam rekao da od ulaska u Superligu sada ima najbolju ekipu, sa jako dobrim trenerom Milanom Milanovićem. To je moglo da se vidi i posle našeg poslednjeg susreta. Radnik je disciplinovana i brza ekipa, dobro izbalansirana. Blizu je ulaska u plej-of što bi bio veliki uspeh za Radnik i samu Surdulicu - rekao je Milojević.

Crvena zvezda protiv ekipe sa juga Srbije igra meč četvrtfinala Kupa, trofeja, koji na Marakani nisu osvojili još od 2012. godine.