Italijanski velikan se baš bruka! Prekršili su pravila i izgubili službenim rezultatom!
alo.rs
Edin Džeko (Roma)
Edin Džeko (Roma), Foto: EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Fudbaleri Rome ispali su iz Kupa Italije nakon što su na svom terenu poraženi od Specije sa 4:2 posle produžetaka. Rimljani su uspeli da se vrate u meč i u samom finišu izbore dodatnih 30 minuta, ali ono što se tamo desilo nije im dalo ni delić šanse da prođu.

Pored toga što su u prvom produžetku dobili dva crvena kartona, domaći su napravili ogroman propust pa je meč registrovan službenim rezultatom 0:3 u korist gostiju.

Roma je u toku 90 minuta igre napravila tri izmene, da bi još tri napravila u produžetku. Međutim, u Kupu Italije to nije dozvoljeno. Jedna ekipa ne sme da napravi više od pet promena tokom 120 minuta igre. Paolo Fonseka se malo preračunao pa bi i da je njegova ekipa uspela da trijumfuje, svakako ispao iz Kupa.