Antonio Konte, Foto: EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Juventus je pobedio treći put zaredom u Seriji A, ali i prvi put ove sezone odigrao onako kako želi Mauricio Sari.

Miralem Pjanić

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Miralem Pjanić, Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Aktuelni šampion je stvarao šanse protiv SPAL-a, na kraju u rutinski došao do tri boda - slavio je 2:0.

Miralem Pjanić je u finišu prvog poluvremena maestralnim golom načeo goste iz Ferare nakon nekoliko velikih šansi koje je propustio domaćin, a u nastavku je otklonjena svaka dilema.

Da bodovi ostaju u Torinu bilo je jasno nakon pogotka Kristijana Ronalda na asistenciju Paula Dibale, koji je odigrao još jedan odličan meč.

U Interovom nizu je i Sampdorija - milanski tim je pobedio i u šestom meču u sezoni i veliki derbi sa Juventusom narednog vikenda čeka sa liderske pozicije.

Sančez

Sančez, Foto: EPA-EFE/LUCA ZENNARO

U Đenovi je bilo 3:1 za tim Antonija Kontea u duelu u kojem je do početka drugog poluvermena dominirao, vodio 2:0.

Sensi i Sančes su doneli dva gola prednosti "crno-plavima"

Onda je Čileanac početkom nastavka simulirao penal zbog kojeg je dobio drugi žuti karton

Inter je sa desetoricom odmah primio gol, upisao se Jankto, a kada se Sampdorija ponadala da može da se vrati u meč usledila je reakcija lidera - Brozović je asistirao, a Galjardini postavio konačan rezultat.

Inter nakon šest kola ima maksimalnih 18 bodova, dva više od Juventusa koji je ranije danas savladao SPAL. Konte je tako postao prvi trener Intera nakon 53 godine koji je šampionat počeo sa šest trijumfa. Pre njega to je uradio legendarni Elenio Erera.