Čelsi - Liverpul
EPA/PhilNoble

Čelsi - Liverpul, Foto: EPA/PhilNoble

Prvu šansu na meču imali su igrači londonskog kluba kada je Verner pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je otišla preko gola Alisona.

Čelsi ponovo preti u 16. minutu kada je u šansi još jednom bio Verner, ali Alison je sjajno uspeo da zaustavi njegov udarac.

Gosti su u 24. minuti uspeli da povedu sa 1:0 kada je Verner savladao Alisona, ali VAR je na kraju poništio ovaj pogodak zbog milimetarskog ofsajda.

Međutim, Čelsi je uspeo da povede sa 1:0 u samom finišu prvog dela. Kante je poslao sjajnu dugu loptu za Maunta koji postiže prelep pogodak za 1:0.

Liverpul je dosta dobro otvorio drugi deo igre. Domaći su u 49. minutu tražili penal kada je lopta u ruku pogodila Kantea, ali je sudija samo odmahnuo rukama.

Liverpul je imao posed do kraja meča, ali nisu uspeli ozbiljnije da zaprete golu Mendija, pa su nastavili sa očajnim rezultatima na Enfildu u 2021. godini.

Čelsi je sada na četvrtoj poziciji sa 47 bodova, dok je Liverpul tek sedmi i ima četiri boda manje.