Profimedia

Dragan Stojković Piksi, Foto: Profimedia

Fudbaleri Gvangžu RF-a koje sa klupe predvodi Dragan Stojković Piksi i dalje čekaju na prvu pobedu u novoj sezoni Superlige Kine pošto su u neverovatnom meču poraženi od Tjanđina.

Konačan rezultat bio je 4:3 za TEDE, ali je tok meča bio fascinantan.

Naime, Tjanđin je poveo 2:0 posle nešto manje od pola sata igre, ali se ekipa srpskog stručnjaka nije predavala, pa je do poluvremena smanjila rezultat na 2:1.

Početkom drugog perioda igre golom Džonatana TEDA je povela 3:1 i tada se činilo da je sve gotovo.

Ipak, neverovatni Gvangžu se ni tada nije predao, pa je pred sam kraj meča uspeo da rezultat poravna na 3:2 golovima Dembelea i Zahavija.

Hladan tuš za Piksija usledio je u tećem minutu nadoknade, kada je Frank Ačempong pogodio za prvu pobedu Tjanđina u novoj sezoni i novi poraz Gvangžua.

Tjanđin Teda – Guangžu R&F 4:3

/Mirahmetjan 20, Vei 27, Džonatan 53, Ačempong 90+3 – Hong 40, Zahavi 84, Dembele 86/