Serhio Kun Aguero
AP/Rui Vieira

Serhio Kun Aguero, Foto: AP/Rui Vieira

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Aston Vilu na strani u 22. kolu Premijer lige ubedljivim rezultatom 6:1.

Duel u Birmingemu obeležio je napadač Građana Serhio Aguero, koji je postao najefikasniji stranac u istoriji takmičenja.

Argentinac je postigao tri pogotka na Vila parku i došao do ukupno 177, čime je vrhu liste preskočio Tijerija Anrija (175).

Takođe, Kun je postao i rekorder po broju het-trikova u takmičenju - sa 12 je nadmašio legendarnog Alena Širera.

Kad je o meču reč, rezultat najbolje govori o dešavanjima na terenu.

Sitiju je bilo potrebno 18 minuta da "otvori" domaćina, a posle toga je usledila prava kanonada, uz četiri gola već do poluvremena.

Rijad Marez je pogađao u 18. i 24. minutu, potom je u 28. Aguero postigao svoj prvi gol, da bi u 45+1. Gabrijel Žezus povisio na 4:0 i već tad rešio pitanje pobednika.

Bez obzira na to, ekipa Pepa Gvardiole igrala je u istom ritmu i u nastavku.

Šampion Engleske je kontorlisao duel sve vreme i preko Aguera u 57. i 81. na kraju došao do izuzetno ubedljive pobede.

Domaći su u nadoknadi vemena uspeli da upišu počasni pogodak zahvaljujući penalu, koji je realizovao Anvar El Gazi.

Sa ta tri boda, Siti je došao do ukupno 47 i sad je drugi na tabeli. Ekipa sa Etihada ima dva više od trećeplasiranog Lestera, a 14 manje od lidera Liverpula, uz meč više.

Vila je ostala u zoni ispadanja, na 18. poziciji sa 21 poenom.

Pred Građanima je duel sa Kristal Palasom kod kuće, dok će sastav iz Birmingema gostovati Brajtonu.