Bašakšehir - Sporting Lisabon
EPA Sedat Suna

Bašakšehir - Sporting Lisabon, Foto: EPA Sedat Suna

Srpski fudbaler Danijel Aleksić postigao je gol za Bašakšehir u revanšu šesnaestine finala Lige Evrope protiv Sportinga iz Lisabona.

Bivši igrač Vojvodine i mnogih evropskih klubova napravio je remek-delo.

Izveo je slobodan udarac iskosa sa desne strane, tukao je snažno i precizno u poslednjim trenucima prvog poluvremena, i doveo svoj tim u vođstvo od 2:0.

To je bio rezultat koji je odgovarao turskom predstavniku, s obzirom na to da je u prvom meču u Lisabonu poražen 1:3.

Međutim, u nastavku su gosti uspeli da smanje na 2:1, ali ni to nije bio kraj, jer je reprezentativac BiH Edin Višća u 92. minutu zatresao mrežu Sportinga za 3:1 i uveo meč u Istanbulu u produžetak.

Višća je bio strelac i odlučujućeg gola, iz penala u 118. minutu, za konačnih 4:1 i plasman Bašakšehira u osminu finala.