Gent Crvena zvezda
EPA

EPA

Gent Crvena zvezda, Foto: EPA

Vole navijači Crvene zvezde da kažu kako "svako proleće na Zvezdu miriše", ali proleće je na Marakanu ove godine stiglo ranije, baš, baš ranije. Nikada ovako rano, već krajem novembra meseca nije "mirisalo" na nokaut fazu nekog evropskog takmičenja, a četa Dejana Stankovića pobrinula se da se to večeras desi.

Dokle Zvezde može ove sezone u Ligi Evrope?

Iz svega što je viđeno večeras sigurno da je najveća šteta što navijači crveno-belih neće moći da budu uz Zvezdu na meču protiv Hofenhajma i isprate ih u nokaut fazu koja je sada gotovo pa već overena. Samo još teorija deli crveno-bele od plasmana među 32 najbolje ekipe. Naime, da i to pojasnimo, šampion Srbije može da izgubi protiv Hofenhajma, a ukoliko Liberec ne savlada Gent to će značiti i definitivan prolaz crveno-belih. U slučaju sa Slovaci slave protiv Belgijanaca onda Zvezda ide u Liberec gde brani čak 5:1 (dakle, ne sme da izgubi sa 4 gola razlike u Slovačkoj).

EPA

Ruku na srce, Gent jeste bio bolji rival večeras, ali se piše rezultat, a on kaže 0:2 za Zvezdu. Malo je šansi napravila desetkovana ekipa crveno-belih koja je u Belgiji bila bez Gelora Kange, Aleksandra Kataija, Milana Rodića, Marka Gobeljića...

Krenulo je maestralno po crveno-bele. "Zlatna koka" Zvezde, Njegoš Petrović, pogodio je u 52. sekundu meča što je bio najbrži gol ove sezone u Ligi Evrope. Sjajno je mladi vezista zahvatio loptu na nekih 20 metara posle dodavanja Bena i matirao golmana Bolata.

Domaći su pretili u više navrata, a najopasniji bio je Bukari koji je pred sam kraj prvog poluvremena imao i najbolju priliku za domaće na meču. Glavom je tukao iz neposredne blizine, a Borjan sjajno odbranio i još jednom pokazao zašto nosi kapitensku traku oko ruke.

Kada su domaći krenuli u pravu ofanzivu stigao im je hladan tuš. Ben centrira, a Nemanja Milunović kao protiv Olimpijakos prošle sezone na Marakani postiže gol glavom i potvrđuje pobedu crveno-belih. Do kraja se izdvaja jedino šut kapitena belgijskog tima Kumsa na 10 minuta do kraja koji je prošao tik pored stative.

Zvezda za sedam dana od 18.55 dočekuje Hofenhajm na Marakani. Dakle, nemački tim je već prošao dalje nakon pobede u Liberecu (0:2) pa rasterećeno dolazi u Beograd. Biće to prilida da oba tima odigraju dobar meč i pokažu zašto su na prvom i drugom mestu u grupi.

GENT - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)

Petrović u 1. minutu, Milunović u 58. minutu za Zvezdu

Stadion: Gelamko arena (Gent), Sudija: Filip Glova (Slovačka)

GENT: Bolat – Botaka (Kastro Montes), Hanhe-Olsen, Ngadeu-Ngađui, Fortuna, Mohamadi – Dorš, Ovusu (od 58. Ođiđa-Ofoe), Kums (od 85. Georg) – Bukari (od 66. Nijangbo), Bezus.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Degenek, Milunović, Pankov, Gajić - Petrović (od 72. Eraković), Ben (od 72. Spiridonović), Nikolić, Ivanić, Vukanović (od 87. Radulović) - Falćineli (od 87. Boaći).

90. minut - Još tri minuta nadoknade!

89. minut - Dorš je probao sa ivice kaznenog prostora, a lopta ide pored gola.

87. minut - Dve izmene u redovima Zvezde. Radulović menja Vukanovića, dok je Boaći zamenio Falćinelija.

85. minut - Četvrta promena kod domaćih Georg menja Kumsa.

81. minut - Ponovo domaći traže penal, ali je sve čisto. Gent je signalizirao igranje rukom Erakovića, međutim snimak pokazuje da je štoper crveno-belih lepo blokirao udarac.

72. minut - Dve promene je sada napravio Dejan Stanković. Spiridonović menja Bena, a Eraković na terenu umesto Petrovića. Na putu do klupe Ben je zaradio žuti karton zbog odugovlačenja.

71. minut - Opasno! Kapiten Genta Kums je ostao sam i šutirao, ali pored gola.

66. minut - Treća promena u Gentu. Nijangbo menja Bukarija.

64. minut - Sada je bilo jako opasno! Nikolić je promašio loptu u šesnaestercu Zvezde, a Bukari šutirao pravo u Borjana.

59. minut - Druga promena kod domaćih. Odiđa-Ofoe na terenu umesto Ovusua.

58. minut - GOOOOOOOOOOL! MILUNOVIĆ! Najviši u skoku nakon centaršuta Bena iz kornera Zvezdin štoper! Crveno-beli imaju velikih 0:2!

53. minut - Udarac Miloša Degeneka ka golu Bolata, ali brani golman Genta.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Prva promena kod Genta, Kastro Montes je zamenio Botaku.

44. minut - Najbolja prilika za Gent na meču. Bukari je probao glavom, ali sjajno brani Borjan!

42. minut - Mohamadi je probao sa velike udaljenosti nakon odbijene lopte, ali daleko je to od gola koji brani Borjan.

32. minut - Tražili su domaći penal nakon duela Vukanovića i Bezusa. Sudija Glova pokazuje da je sve čisto.

25. minut - Bezus je probao, ali nije imao problema Milan Borjan.

17. minut - Bukari je oprobao šut sa nekih 20 metara, ali lopta ide pored gola.

12. minut - Gent je preuzeo inicijativu nakon pogotka Zvezde, ali za sada bez konkretne prilike.

1. minut - GOOOOOOOL! KAKAV POČETAK! Bomba Njegoša Petrovića sa nekih 20 metara! Vodi Zvezda!

18.55 - Počeo je meč!

18.42 - U isto vreme igra se i drugi meč grupe L. Slovan u Liberecu dočekuje Hofenhajm.

18.33 - Na stadionu Genta razvijen je veliki transparent sa brojem 10 posvećen preminulom Dijegu Armadu Maradoni.

EPA

18.25 - Dejan Stanković je na klupi ostavio i dvojicu omladicana, Matiju Bačanina i Marka Lazetića. Ceo spisak rezervista izgleda ovako:

Gent: Kosemans, Vanden Bore, Ođiđa Efoe, Nijangbo, Van Daele, Kastro Montes, Samois, George, Arslanagić.

Crvena zvezda: Popović, Pavkov, Boaći, Simić, Gavrić, Eraković, Lazetić, Bačanin, Radulović, Spiridonović, Krstović.

18.14 - Navijači Crvene zvezde priredili su fudbalerima ispraćaj ispred hotela:

18.01 - Podsetimo, ovo je tek drugi meč Genta i Crvene zvezde u istoriji dva kluba. Prvi je bio onaj pre tri nedelje u Beogradu kada su crveno-beli slavili sa 2:1.