Antoan Grizman
AP

AP

Antoan Grizman, Foto: AP

Atletiko Madrid je savladao Rajo Valjekano golom Antoana Grizmana u 74. minutu - 0:1 (0:0).

Atletiko je bio nepovezan, nikako nije uspevao da dođe do prilike da ugrozi protivnički gol, ali su se 16 minuta pre kraja utakmice konačno poklopile kockice. Morata se dobro zagradio na ivici peterca, spustio loptu ispred Grizmana, a ovaj je iz poluvoleja uspeo da matira Dimitrievskog.

Barselona je uspela da savlada Valjadolid, doduše minimalnim rezultatom, 1:0, ali to im je bilo dovoljno kako bi upisali tri boda i učvrstili poziciju na tabeli.

Ovo je bio važan trijumf za igrače Barselone pre svega na psihičkom nivou, pošto trijumf dolazi nakon dva vezana remija, dok je Leo Mesi postigao svoj 30. gol u svim takmičenjima i zabeležio 11. uzastopnu sezonu na kojoj postiže 30 i više golova.

Rajo je vezao treći poraz i ostao u opasnoj zoni, a ako nešto drastično ne promeni u svojoj igri teško će sačuvati prvoligaški status, bez obzira na to što večeras nije bio u podređenom položaju na terenu.

Daleko gore od Raja prošla je Selta koja je ponižena na svom stadionu od Levantea. Rezultat je bio 1:4.