Luka Milivojević
AP/Frank Augstein

Luka Milivojević, Foto: AP/Frank Augstein

Fudbaleri Kristal Palasa odigrali su bez golova protiv Evertona, u prvom kolu Premijer lige.

Kapiten londonske ekipe Luka Milivojević odigrao je svih 90 minuta i na terenu je izgledao dobro.

Everton je bio konkretniji rival tokom većeg dela meča, međutim u završnici, kada je Zaha ušao za Palas, domaći fudbaleri su bili nešto opasniji.

Vest Hem pregažen, Sterlingov "het-trik" za moćan start sezone! (VIDEO)

AUTOR: B92/S.I. DATUM I VREME: 10.08.2019. 15:47 Siti je dominantno započeo svoj put ka odbrani titule. Rahim Sterling, Foto: AP Photo/Rui Vieira, FILE * Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Vest Hem sa 5:0 na gostovanju u Londonu u prvom kolu Premijer lige * U petak su svoj duel odigrali Liverpul i Norič u kom su "redsi" slavili 4:1 * Sterling je postigao "het-trik" AUTOR: B92/ M.

Ipak, posle devedeset minuta, plus nadoknada vremena, mreže su mirovale. Kristal Palas u narednom kolu gostuje Šefild junajtedu, dok Everton čeka Votford.

Kada smo kod Votforda, "stršljenovi" su očajno otvorili novu sezonu Premijer lige. Oni su pred domaćom publikom izgubili neočekivano ubedljivo od Brajtona – 3:0.

Gosti su odigrali fenomenalnu utakmicu, a sve je krenulo od autogola Dukura u 28. minutu. "Galebovi" tu nisu stali i u nastavku su postigli još dva gola, a strelci su bili Andone u 65. minutu i Maupej u 77.

Fudbaleri Burnlija odlično su krenuli pobedivši Sautempton sa velikih 3:0. Domaći fudbaleri nisu mogli na bolji način da otvore sezonu, a u listu strelaca upisali su se Barns u 63. i 70. minutu, kao i Gudmundson u 75.

U preostalom meču u terminu od 16h, igrači Bornmuta i Šefild junajteda podelili su bodove, pošto je posle devedeset minuta na semaforu bilo 1:1.

Totenhem je lepo počeo sezonu. Izabranici menadžera Maurisija Poketina uspeli su da načine preokret i savladaju ekipu Aston Vile sa 3:1 (0:1), uz dva pogotka Kejna.

Vest Hem – Mančester siti 0:5 (0:1)