Holandija - Jugoslavija Evropsko prvenstvo 2000
printscreen-twitter

Holandija - Jugoslavija Evropsko prvenstvo 2000, Foto: printscreen-twitter

Bez ikakve sumnje, zvezda večeri tog 25. juna je bio Holanđanin Patrik Klajvert koji je postigao het-trik protiv Jugoslavije!

Jugoslavija je grupnu fazu prošla kao drugoplasirana u grupi, remizirali smo sa Slovenijom 3:3, pobedili smo Norvešku minimalnim rezultatom i to golom Miloševića, da bi potom izgubili od Španije u uzbudljivoj utakmici u poslednja na minuta meča.

Na utakmici sa Holandijom Klajvert je blistao, postigao je prva dva gola na meču u 24. i 38. minutu!

Govedarica je potom u 51. minutu postigao autogol, a Klajvert je postigao het-trik tri minuta kasnije!

Još dva gola je postigao Overmars, a Savo Milošević je postigao počasni gol, te je ova utakmica završena 6:1 pripala "oranju"!

Patrik Klajvert je na šestom mestu večne liste strelaca na šampionatu "starog kontinenta", na devet utakmica je postigao šest golova, od toga tri Jugoslaviji.

To je bio poslednji nastup Jugoslavije na Evropskom prvenstvu, Srbija nikad nije učestvovala na ovom takmičenju!