FK Mančester Junajted, Nemanja Matić
AP/Simon Cooper

FK Mančester Junajted, Nemanja Matić, Foto: AP/Simon Cooper

Najkomercijalnija fudbalska liga je završena, a još od ranije je poznato da je šampion Liverpul.

Danas su odigrane sve utakmice poslednjeg kola Premijer lige, a saznali smo ko se plasirao u Evropu, a ko je ispao iz lige!

U borbi za Ligu šampiona su učestvovali Mančester junajted, Lester siti i Čelsi, a u direktnom duelu "crveni đavoli" su pobedili "lisice"!

U evropsku elitu su se plasirali Liverpul, Mančester siti, Mančester junajted i Čelsi, dok će Ligu Evrope igrati Lester i Totenhem!

Junajted je na gostovanju pobedio Lester rezultatom 2:0 i to u direktnom duelu za plasman u Ligu šampiona!

Bruno Fernandes je izveo penal i bio siguran izvođač, a prethodno je napravljen faul nad Marsijalom, VAR tehnologija je potvrdila da je najstrožija kazna opravdana!

Junajtedu je mesto u Ligi šampiona potvrdio Džesi Lingard u osmom minutu nadoknade!

Prethodno je Džoni Evans dobio crveni karton u 94.minutu!

Fudbaleri Čelsija su lako stigli do pobede, u potpunosti su nadigrali Vulverhempton 2:0! U nadoknadi prvog poluvremena, Mejson Maunt je izvanrednim golom doneo prednost "plavcima" iz slobodnog udarca!

A u devetom minutu nadoknade istog poluvremena, Žiru je duplirao prednost, te je Čelsi mirne glave otišao na odmor!

Totenhem je iskoristio poraz Vulverhemptona i ukrao je poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope! U gradskom derbiju remizirali su sa Kristal Palasom (1:1)

Hari Kejn je bio strelac za "pevce" u 13. minutu.

Šlup je u 53. minutu doneo bod Kristal Palasu!

Ovako je Murinjo proslavio plasman u Ligu Evrope!

Iz najelitnijeg engleskog takmičenja su ispali Bornmut, Votfrod i Norič!

Ispadanje je izbegla Aston Vila i to za jedan bod, a oni su remizirali protiv Vest Hema u poslednjem kolu (1:1).