večiti derbi, Partizan - Crvena zvezda

Tanjug/Bojan Stekić

večiti derbi, Partizan - Crvena zvezda, Foto: Tanjug/Bojan Stekić

"Grobari" su znali kako da proslave veliku pobedu sa svojim ljubimcima.

Kraj meča. Partizan je savladao Crvenu zvezdu rezultatom 2:0. Golove su postigli Sejdubu Suma u 83. minutu i Zoran Tošić u sudijskoj nadoknadi.

92' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tošić! Dva gola prednosti za Partizan, dva čoveka sa klupe su postigli golove. Brežančić je uputio loptu u srce šesnaesterca, a Tošić najsnalažljiviji - 2:0 za Partizan.

92' Crveni karton za Vulića! Već je imao žuti, sada mu sudija nije oprostio povlačenje za dres u duelu sa Sašom Zdjelarom. Zvezda ima igrača manje.

Partizan Crvena zvezda 161. večiti derbi, Foto: Alo/Marko Metlaš

90' Sudija Jovanović je nadoknadio meč za sedam minuta.

89' Najbolja šansa za Zvezdu, Marko Marin. Spustio mu je Pavkov loptu, Marin u stilu Piksija izbacio "lažnjakom" dva igrača, ali je njegov udarac otišao preko gola.

87' Otvorenom nogom je išao Urošević. Zaradio je žuti karton levi bek Partizana.

Đoković posetio pravoslavnu svetinju na veliki praznik

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 22.09.2019. 19:42 Novak Đoković je na fenomenalan način iskoristio period oporavka i slobodno vreme usled neigranja Lejver kupa iskoristio da uživa u blagu rodne zemlje. Foto: printscreen Boravak u Srbiji, posle obilaska okoline Aleksandrovca, najbolji teniser sveta je iskoristio i da poseti Studenicu.

83' GOOOOOOOOOOOOOOL! Kakva golčina Sejdubua Sume! Pocepao je mrežu sa 20 metara! Usledila je neprijatna scena kada je Suma slavio kod tribine navijača Zvezde, sada traju pokušaji da se spreče incidenti. Naljutio se Borjan zbog ovoga. Bilo kako bilo, divan pogodak i zaslužena prednost crno-belih.

81' Nastavljena je utakmica. Biće barem nekoliko minuta nadoknade.

79' Prekinut je sada meč zbog nepristojnog skandiranja sa tribina.

77' Natho ne može više da izdrži. Zbog povrede je morao napolje, ušao Zoran Tošić.

71' Pavkov menja Boaćija. Nema promena u taktici Crvene zvezde.

70' Postigla je gol Crvena zvezda, pogodio je Milunović, ali ipak je pre toga bio prekršaj nad Vladimirom Stojkovićem. Fudbaleri Zvezde se nisu bunili zbog ove sudijske odluke.

64' Izlazi Umar Sadik. Partizan ostaje bez klasičnog špica, a u igru ulazi Sejdubu Suma.

60' Žuti karton za Boaćija. Bio je strašno neoprezan u duelu sa Nemanjom Miletićem.

Umar Sadik

Umar Sadik, Foto: Tanjug/Bojan Stekić

56' Bio je to poslednji potez Van la Pare, zamenjen je. U igru ulazi Vukanović.

55' Pavlović je sjajno reagovao, a onda ga je Van la Para udario nogom krajnje neoprezno. Zaradio je žuti karton.

52' Kakva lopta Natha i kakva neopreznost defanzivaca Zvezde! Sadik maši ogromnu, ogromnu šansu, sa sedam-osam metara je gađao u Borjana! Najopasnija situacija na meču.

Partizan Crvena zvezda večiti derbi

Tanjug Bojan Stekic

Partizan Crvena zvezda večiti derbi, Foto: Tanjug Bojan Stekic

48' Vraća se Izraelac u igru. Čini se da povreda ipak nije ozbiljnije prirode.

47' Povredio se Natho nakon jednog duela. Neizvesno je da li će nastaviti meč.

Drugo poluvreme počinje. Nema izmena na obe strane.

Partizan derbi koreografija

ALO/Vladimir Zogović

Partizan derbi koreografija, Foto: ALO/Vladimir Zogović

Kraj poluvremena. Partizan i Crvena zvezda igraju bez golova prvih 45 minuta. Utakmica je krenula odlično i sa dosta prilika, međutim intenzitet je opao od 20. minuta do kraja prve deonice.

43' Bakljada dela navijača Partizana na istoku.

Bakljada partizanovci

ALO/Miloš Dreković

Bakljada partizanovci, Foto: ALO/Miloš Dreković

40' Sve manje intenziteta u igri obe ekipe. Startovi na ivici "prljavih" oko sredine terena, bez većih prilika.

34' Namestio se Stevanović sa preko 20 metara, ali slabo je šutirao levom nogom. Siguran Borjan.

161. večiti derbi Partizan Crvena zvezda

161. večiti derbi Partizan Crvena zvezda, Foto: ALO/Miloš Dreković

31' Mirniji period meča. Kao da je splasnula energija obe ekipe nakon "letećeg" početka utakmice.

26' Nije loše pokušao Sadik. Stigao je na prvu stativu, atraktivno je "štiklom" probao da pogodi mrežu, ali samo spoljni deo je uspeo.

Utakmica je bila prekinuta na nekoliko minuta. Žrtva je Marko Marin.

Začula se eksplozija, Marin se savio od bola i uhvatio za glavu!

AUTOR: Alo.rs DATUM I VREME: 22.09.2019. 18:22 Tenzija na 161. večitom derbiju na jenjava, a posle samo 15 minuta igre dogodio se incident u režiji navijača Partizana. Foto: ALO/Miloš Dreković Pristalice domaćina smeštene na istočnoj tribini prilikom kornera za Zvezdu iskoristile su prilazak Marka Marina ivici terena i bacile topovski udar koji je eksplodirao nedaleko od kapitena šampiona Srbije.

23' Lepa šansa za Stevanovića, udarac iz šesnaesterca. Ipak, gađao je pravo u Borjana.

20' Šćekić takođe dobija javnu opomenu. Vrlo oštra igra zasad.

19' Vulić dobija žuti karton. Ljute se igrači Partizana na sudiju zato što nije pustio prednost za crno-bele.

Pripadnici snaga reda u ogromnom broju na ulicama pred večiti derbi (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 22.09.2019. 17:11 - 22.09.2019. 18:03 Sat vremena pre početka 161. večitog derbija na ulicama Beograda, posebno u blizini stadiona Partizana, je veliki broj policijskih snaga. ALO Foto: Vladimir Zogović Dueli između Partizana i Crvene zvezde imaju posebno mesto u fudbalskom kalendaru Srbije, pa tako i suzsret koji će se od 18 časova odigrati u okviru 9.

18' Nije bila dobra završnica Asana. Sadik mu je napravio dobru šansu, pre toga divan pas Natha za njega. Mogao je to vrlo lako biti pogodak za Partizan.

14' Petarda je pala pored Marka Marina! Bivši nemački reprezentativac se uhvatio za glavu, meč je prekinut na neko vreme. Ipak, nastavljen je posle minut.

13' Urošević se okliznuo i šansa za Marina! Šutirao je, ali je lopta zakačila Ostojića i prevarila Stojkovića. Ipak, nije ušla u mrežu.

10' Veoma dobra utakmica u prvim minutima. Strahinja Pavlović je sada zaustavio opasan napad Zvezde, pa preneo loptu na polovinu protivnika. Natho je zatim probao sa distance, neuspešno.

7' Van la Para se našao u dobroj situaciji. Marin ga je proigrao, ali dobro je bio Ostojić postavljen i sprečio pogodak.

4' Sada dobra prilika i za Vulića! Ipak, tri fudbalera Partizana su ga zajedničkim snagama sprečili da uputi udarac. Korner je za Zvezdu.

Tuča navijača uoči utakmice - Policija ušla na severnu tribinu (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 22.09.2019. 18:02 Neposredno pred početak utakmice između Partizana i Crvene zvezde dogodio se sukob na severnoj tribini zbog kojeg je intervenisala policija. Foto: Alo/Vladimir Zogović Na delu stadiona na kojem su smešteni navijači Crvene zvezde došlo je do sukoba i tulče u kojoj je korišćena i baklja.

3' Jako lepa šansa za Partizan! Stevanović je probao sa desne strane, ušao je u kazneni prostor, ali njegov udarac je završio pored stative Borjanovog gola.

2' Stevanović je načinio faul nad Žanderom u napadu. Zasad traje odmeravanje snaga na terenu.

18:00 Meč počinje!

17:50 Tribine izgledaju jako lepo pred početak meča. Strasti su sve više uzburkane, očekuje se eskalacija na samom startu utakmice.

publika se skuplja pred početak

Alo/Vladimir Zogović

publika se skuplja pred početak "derbija", Foto: Alo/Vladimir Zogović

Večiti će imati posebnu podršku večeras - Sve oči su uprte u njih (FOTO)

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 22.09.2019. 17:46 Deveto kolo Super lige Srbije donelo je i najveću fudbalsku poslasticu u Srbiji. Večiti derbi, privukao je pažnju domaće publike, ali i fudbalskih fanatika van granica naše zemlje. ALO Foto: Vladimir Zogović U Beograd su, zbog 161. večitog derbija, stigli i navijači iz Slovačke.

17:40 Velika je gužva na istočnom ulazu Partizanovog stadiona. Svi žele na derbi.

17:30 Saobraćaj u blizini stadiona funkcioniše normalno.

pola sata pred

Alo/Miloš Dreković

pola sata pred "večiti derbi", Foto: Alo/Miloš Dreković

17:00 Policija je "okupirala" Autokomandu. Ulice okolo stadiona Partizana ispunjene su organima reda.

Postave u "večitom derbiju", Foto: Sofascore printscreen

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Natho, Asano – Sadik.

Klupa: Stevanović, Dinga, Brežančić, Tošić, Suma, Marković, Gigić.

Trener: Savo Milošević.

Crvena zvezda: Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gobeljić, Vulić, Jovančić, Žander - Marin, Van la Para, Boaći.

Klupa: Popović, Babić, Petrović, Ivanić, Simić, Vukanović, Pavkov.

Trener: Vladan Milojević.

Tuča navijača pred susret Partizana i Crvene zvezde

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 22.09.2019. 16:28 Raste tenzija pred 161. večiti derbi. Foto: FK Partizan Nekoliko sati pre susreta Partizana i Crvene zvezde u okviru 9. kola Super lige Srbije došlo je do sukoba pristalica dva kluba blizu naplatne rampe u Vrčinu.

"Večiti derbi", 161. po redu, a u okviru 9. kola Superlige Srbije, igra se na stadionu u Humskoj od 18 sati.

Savo Milošević

Savo Milošević , Foto: Tanjug Bojan Stekic

Trener fudbalera Partizana Savo Milošević najavio je ofanzivnu igru protiv Crvene zvezde i napad na tri boda u predstojećem večitom derbiju na svom stadionu u Humskoj.

"Očekivanja su najveća, želimo dobar rezultat ako želimo da ostanemo u trci za titulu. Biće jako teško doći do pobede, ali igramo kod kuće, gde smo igrali dobro ove sezone. Ako uspemo da ponovimo partije, možemo da se nadamo uspehu", rekao je Milošević na konferenciji za novinare na stadionu u Humskoj.

Vladan Milojević

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Vladan Milojević, Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević izjavio je da ne zna da li su mu slatke ili teške muke da sastavi ekipu za derbi protiv Partizana zbog velikog broja stranih igrača.

"Pogledajte meč Crvena zvezda - Budućnost!" - Dino Rađa našao uzrok za propast hrvatske košarke

AUTOR: 24sata/S.M. DATUM I VREME: 22.09.2019. 16:49 Što se njega tiče - bez stranaca! Dino Rađa, Foto: AP Jedan od najboljih plejmejkera Evrolige Amerikanac Šejn Larkin izrazio je želju da zaigra za Hrvatsku, ali od toga po svemu sudeći neće biti ništa. Bar dok se Dino Rađa pita.

"Sama činjenica da je derbi govori dosta toga, početak je prvenstva, dolazi posle, poželeo bih da bude dobra predstava na terenu i van njega. Svi akteri bi trebalo uživaju", rekao je Milojević na konferenciji za medije na stadionu "Rajko Mitić".

On ističe da još uvek nije doneo odluku koja četiri stranca će biti u timu u konkurenciji Van La Pare, Tomanea, Žandera, Boaćija, Marina, Garsije, Bena i Kanjasa.