Luka Jović i Filip Kostić (Ajntraht Frankfurt)
EPA-EFE/Alex Grimm

Luka Jović i Filip Kostić (Ajntraht Frankfurt), Foto: EPA-EFE/Alex Grimm

Fudbaleri Ajntrahta i Štutgarta odigrali su u Frankfurtu 1:1 u 24. kolu Bundeslige.

Srpski fudbaler Filip Kostić doneo je prednost Ajntrahtu u 55. minutu, ali je taj gol poništen nakon pregledanja VAR-a i utvrđene ofsajd pozicije.

Saša Kalajdžić je u 68. minutu doveo Štutgart u vođstvo, a za izjednačenje i bod Ajntrahta pogodio je Kostić samo minut kasnije.

Kostić i Luka Jović odigrali su svih 90. minuta za ekipu iz Frankfurta.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u gostima Frajburg 3:0.

Kristofer Nkunku je u 41. minutu doneo vođstvo Lajpcigu, na 2:0 povisio je Aleksander Serlot u 64. minutu, a pobedu gostujućeg tima potvrdio je Emil Forsberg u 80. minutu.

Lajpcig je trenutno prvi na tabeli Bundeslige sa 53 boda, ima bod više od Bajerna iz Minhena, ali i meč više.

Fudbaleri Hofenhajma su na svom terenu slavili protiv Volfsburga sa 2:1. Hofenhajm je poveo golom Baumgartera u osmom minutu, izjednačio je Veghorst u 23, a za pobedu domećeg tima pogodio je Andrej Kramarić u 41. minutu.

Bajer je kao gost savladao Borusiju u Menhengladbahu 1:0. Jedini gol postigao je Partik Šik u 76. minutu.

Herta je u Berlinu savladala Augsburg sa 2:1.