Lajpcig:Union
Britta Pedersen/dpa via AP

Lajpcig:Union, Foto: Britta Pedersen/dpa via AP

Debitantski nastup u Bundes ligi dugo će pamtiti navijači Union Berlina - u prvom meču na najvećoj sceni, klub sa istočne strane nekadašnjeg zida, doživeo je ubedljiv poraz na svom terenu, od Lajpciga 4:0.

Sjajno se snašao crno-beli centarfor, odbrana Rada kapitulirala (VIDEO)

AUTOR: S.M. DATUM I VREME: 18.08.2019. 19:31 Fudbaleri Partizana igraju protiv Rada u 5. kolu Superlige Srbije. Partizan, Foto: FK Partizan, Miroslav Todorović 26' GOOOOOOOOOOL! Ožegović se upisao u strelce. Centrirao je Lutovac sa desne strane, Ožegović odlično skočio i glavom savladao golmana gostiju. 1:0!

Utakmica se čekala sa velikim nestrpljenjem, jer je atmosfera na stadionu romantičnog imena "An der Alten Forsterei" (stadion kraj kuće starog šumara) spektakularna.

Takođe, uvertira za duel je bila napeta, jer su navijačke grupe Uniona, kao i čelnici kluba, danima pričali o tome da Lajpcig, takođe klub iz nekadašnje Istočne Nemačke, predstavlja sve negativno u današnjem fudbalu - enormna ulaganja, biznis, stvaranje jakih ekipa u klubovima bez istorije.

Pristalice Uniona su, naime, levo orjentisane, ovaj klub je i Istočnoj Nemačkoj bio poznat po tome što je prkosio komunističkom sistemu, a nakon pada Berlinskog zida, njihov bunt se ogleda u kritikama društvenog, ekonomskog i političkog sistema 21. veka.

Zbog toga se u Nemačkoj duel Uniona i Lajpciga nazvao i duelom između fudbalskog socijalizma i kapitalizma.

Navijači Uniona

EPA-EFE/FILIP SINGER

Navijači Uniona, Foto: EPA-EFE/FILIP SINGER

Navijači domaćeg tima su, u znak protesta što im u goste dolazi klub čiji je glavni sponzor Red Bul, prvih 15 minuta ćutali, a tek što su počeli da navijaju stigao je gol Halštenberga za 0:1.

Do kraja su kapitalisti iz Lajpciga napunili mrežu debitanta, preko Sabicera, Vernera i Nkunkua.