Luka Jović
Alo Marko Metlas
Luka Jović

Alo Marko Metlas

Luka Jović, Foto: Alo Marko Metlas

Srpski reprezentativac je slomio kosti desnog stopala, kako je utvrdila medicinska služba Real Madrida, pa je ispao iz stroja i povratka ekipe Zinedina Zidana treninzima.

- Zatekla me je vest o Lukinoj povredi, on baš nema sreće. Nezgodno je stao ili doskočio, pa se stopalo iskrivilo. Sigurno je bio veliki napor u pitanju, jer nije lako polomiti bilo koju kost. Tome je doprinela i neutreniranost, manjak fizičke aktivnosti u poslednje vreme. Trebalo je lagano da počne sa radom, pa onda sve jače. Napravio je pogrešan potez u smislu ubrzanja stvaranja kondicije. Dobro je rekao trener Partizana Savo Milošević nedavno na tu temu, da igračima treba minimum mesec dana da se pripreme, pa tek onda da se krene s utakmicama. Ne verujem da je Jović dugo trenirao, to je možda trajalo nekoliko dana. Morao je polako, prvo zagrevanje, pa lagan trening i tek kasnije da pojačava - priča za „Alo!“ prof. dr Miljko Ristić, predsednik medicinske komisije Fudbalskog saveza Srbije.

Prof. dr Miljko Ristić

Alo!/Masanori Jošida

Prof. dr Miljko Ristić, Foto: Alo!/Masanori Jošida

Prognoze o pauzi srpskog fudbalera nisu optimistične.

- U suštini, svaki prelom je teška telesna povreda. Tako se kvalifikuje u ortopediji. U pitanju je ozbiljna povreda. Kada je zglob stopala u pitanju, lakša povreda zahteva pauzu od mesec dana, a pošto je kod Luke u pitanju prelom, sigurno je da ga na terenu neće biti nekoliko meseci - smatra dr Ristić