Osasuna
EPA/Villar Lopez
Osasuna

Osasuna, Foto: EPA/Villar Lopez

Fudbaleri Osasune slavili su na gostovanju protiv ekipe Espanjola sa ubedljivih 2:4 (1:0).

Poveli su domaći igrači u 20. minutu, strelac je bio Roka sa bele tačke.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, da bi Osasuna za samo četiri minuta u drugom delu stigla do preokreta.

Garsija je pogodio već u 46. minutu za 1:1, da bi samo tri minuta kasnije Avila preokrenuo rezultat.

Doživeli su samo tri minuta kasnije gosti iz Pamplone veliki peh, iskusni Ronkalja je zaradio drugi žuti karton.

Ipak, to nije usporilo ekipu Osasune, koja u 84. minutu stiže i do dva gola prednosti preko Monkajole.

U drugom minutu nadoknade je Tores sa penala potvrdio pobedu gostujućeg sastava, da bi Espanjol samo minut kasnije postigao još jedna pogodak, strelac je bio Kaljeri, ali je to slaba uteha za ove sezone očajan sastav iz Katalonije.

Osasuna čak osma sa 22 osvojena boda, Espanjol pretposlednji sa 13 bodova manje.