Erling Haland
Twitter/BVB

Twitter/BVB

Erling Haland, Foto: Twitter/BVB

Borusija je u Dortmundu pregazila "srpski" Ajntraht - 4:0, a Erling Haland je nastavio fenomenalnu seriju, stigao je do osmog gola u pet odigranih bundesligaških utakmica za žuto-crne, računajući i Kup, šest u devet.

Borusija je na pravi način odgovorila nakon poraza od Leverkuzena u prošlom kolu. Nešto duže trebalo je Dortmundu da postigne prvi gol, ali ka se to desilo, moglo se nagovestiti da će se mreža gostiju još tresti. Bek Lukaš Pišček je u 33. minutu načeo rivala koji je .

U drugom poluvremenu još tri gola završila su u golu tima iz Frankfurta.

Sančo je u 50. minutu povisio na 2:0, a Haland četiri minuta kasnije postigao svoj novi gol za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Gerero u 75. minutu. Filip Kostić je odigrao ceo meč za goste, dok je Mijat Gaćinović bio na terenu samop prvih 45 minuta.