AP Photo/Ion Alcoba
Real Madrid

(AP Photo/Bernat Armangue)

Real Madrid, Foto: (AP Photo/Bernat Armangue)

Fudbaleri Reala su se porazom oprostili od ove sezone i to porazom na svom stadionu od ekipe Betisa rezultatom 2:0.

DUDA POPRILIČNO UVEREN! Ivković siguran da Jokić želi da igra na Mundobasketu u Kini!

SVE SPREMNO ZA PROSLAVU Pogledajte kako će izgledati tribine "Marakane" kada se bude DIZALA TITULA (FOTO)

SVAKA ČAST, MOMCI! DA OSVAJATE MEDALJE I DALJE Košarkaši Mege su VICEŠAMPIONI EVROPE

Sezonu 2018/19 okončali su porazom, ekipa iz Sevilje je u prestonici slavila sa 0:2 (0:0). Zidan je izveo podmlađenu postavu, ali je dao i priliku Kejloru Navasu da se oprosti od navijača, kako je izvesno da će ovog leta promeniti sredinu, sa tribina je pozdravljen ovacijama.

Oba pogotka su viđena u drugom poluvremenu utakmice, u 61. minut, Lo Selso fantastično pronalazi Guardada, koji šalje dobru loptu ka Lorenu, ovaj snažnim udarcem cepa mrežu Reala za 1:0 u korist "Verdiblankosa".

Sve je ubrzo postalo rešeno pošto je u 75. minutu igre, Firpo je proigrao Hesea, da bi bivši igrač Reala iz prve raspalio po lopti i smestio je iza leđa nemoćnog Navasa za 2:0.

Jedna od slabijih sezona madridskog kluba, osvojili su trofej samo na Svetskom klupskom prvenstvu, u Ligi šampiona su ispali u osmini finala od Ajaksa, u Kupu kralja ih je u polufinalu izbacila Barselona.

Dmitrović i Mesi, Foto: AP Photo/Ion Alcoba

Fudbaleri Eibara i Barselone odigrali su nerešeno 2:2, u utakmici poslednjeg 38. kola španskog prvenstva.

Eibar je poveo u 20. minutu golom Marka Kukurelje, on je bio nekadašnji polazak La Masije.

A onda je usledio šou Mesija za svega dva minuta, prvo je u 31. pogodio nakon asistencije Vidala...

... da bi minut kasnije ponovo zatresao mrežu Marka Dmitrovića kojeg je lobovao na veoma lep način.

Bod domaćima obezbedio je Pablo de Blasis, golom u 45. minutu.

Barselona je osvojila titulu, a prvenstvo je završila sa 87 bodova, 11 više od drugoplasiranog Atletika iz Madrida. Eibar je sezonu završio kao 12. sa 47 bodova.

Osim Barselone i Atletika, Real Madrid i Valensija će sledeće sezone u Ligu šampiona, a petoplasirani Hetafe će direktno u Ligu Evropa.

Šestoplasirana Sevilja i sedmoplasirani Espanjol će u kvalifikacije za Ligu Evropa. Iz lige su ispali Djirona, Ueska i Rajo Valjekano.