Marko Dmitrović
Profimedia.rs

Marko Dmitrović, Foto: Profimedia.rs

Fudbaleri Real Sosijedada dočekali su Eibar na svom stadionu, meč je okončan podelom bodova, na kraju je bilo 1:1 (1:0).

Poveli su domaći gotovo sa centra, već u prvom minutu Huanmi je izbio sam pred Dmitrovića i lako matirao nemoćnog sprskog golmana za 1:0.

Dominirali su gosti, da bi u 85. minutu došli do zasluženog izjednačenja i to pravom majstorijom. Đordan je maestralno izveo slobodan udarac sa oko 20 metara udaljenosti, Ruli je bio nemoćan, 1:1 na "Aneoti".

Sosijedad nakon novog boda 10. sa 41 bodom, Eibar na 12. mestu sa samo bodom manje.

Fudbaleri Valensije slavili su na svom stadionu u okviru 32. kola španske Primere protiv gradskog rivala Levantea sa 3:1 (1:0).

Guedeš je centrirao nakon skraćenog kornera sa leve strane i u drugom minutu utakmice Mina je odlično skočio i zatresao protivničku mrežu za 1:0.

U drugom poluvremenu, Soler je bio jako neoprezan nakon kornera, te je smestio loptu u sopstvenu mrežu.

Iskupio se Soler samo minut kasnije, fantastično je petom proigrao Guedeša, koji je snažnim udarcem iz kaznenog prostora rivala vratio prednost domaćoj ekipi.

Drugi gol na utakmici Mine posle stative!

Valensija je šesta nakon nove pobede sa 49 bodova, tri manje od četvrtoplasirane Sevilje, Levante 16. sa 33 boda, dva više od Valjadolida, koji je prvi ispod crte.

Ugostila je Đirona ekipu Viljareala na "Montiliviju", gosti su uspeli da osvoje ceo plen, slavili su sa 0:1 (0:1).

Poveli su na samom početku, igrao se sedmi minut, kada je Čukvueze izašao jedan na jedan sa golmanom Đirone nakon pasa Fornalsa i lako doneo prednost gostujućem sastavu.

Viljareal je trijumfom pobegao na 15. mesto, imaju 33 boda, dva više od Valjadolida, koji je prvi ispod crte.