EPA/Vassil Donev
reprezentacija Kosova

EPA/Valdrin Xhemaj

reprezentacija Kosova, Foto: EPA/Valdrin Xhemaj

Srbija je savladala Litvaniju u Viljnusu, Ukrajina Portugaliju, a rezultati u drugim grupama su jednako interesantni. Grupa A, u Sofiji na stadionu "Vasil Levski" veliki problemi zbog rasizma, domaći navijači su majmunskim kricima "pozdravili" tamnopute fudbalere reprezentacije Engleske koja je lagano slavila.

Već posle prvog poluvremena je bilo jasno da će Englezi odneti čitav plen i da će se plasirati na EURO.

Golove su postigli Markus Rašford u 7. minutu, Ros Barkli u 20. i 32. minutu, odnosno Rahim Sterling u 4. minutu nadoknade prvog poluvremena.

Velikih 5:0 postavlja Rahim Sterling u 69. minutu, a konačnih 0:6 postavlja Hari Kejn.

Na stadionu "Fadilj Vokri" u Prištini reprezentacija tzv. države Kosovo je slavila protiv Crne Gore rezultatom 2:0, a strelci su bili Rahmani i Murići.

Bugarska - Engleska 0:6
Kosovo* - Crna Gora 2:0
slobodna Češka

U grupi H Francuzi bi pobedom protiv Turske obezbedili plasman na EURO, ali se ona nije desila. Prvi gol na stadionu "Sent Deni" u Parizu postigao je Olivije Žiru u 76. minutu utakmice nakon asistencije Antoana Grizmana, a izjednačio je Ajhan šest minuta kasnije.

Hari Kejn

Hari Kejn, Foto: EPA/Vassil Donev

Ipak, samo teorija može da odvoji Francuze od plasmana na EURO.

Island ne odustaje od Evropskog prvenstva, oni su savladali Andoru lagano sa 2:0 golovima Sigurdsona i Sigtorsona.

Srbija vodila i imala igru, na kraju Litvanci prepolovili prednost i promašili veliku šansu! Izvukli smo se (VIDEO)

Rerprezentacija Srbije savladala je Litvaniju u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Kraj meča! Srbija je pobedila Litvaniju 2:1 pogocima Aleksandra Mitrovića. Naši reprezentativci su strepeli poslednjih 10 minuta nakon što je Kazlauskas smanjio, međutim nosimo tri boda sa Baltika. 93' Kakva prilika za Litvaniju!

U duelu koji je bio nebitan, Albanija je slavila protiv Moldavije golovima Čikalešija, Barea, Trašija i Manaja.

Francuska - Turska 1:1
Island - Andora 2:0
Moldavija - Albanija 0:4