TREĆI PORAZ U NIZU Debakl Fulama, VAR klubu iz Londona zbog Mitrovića poništio gol

Ekipa menadžera Skota Parkera je prikucana za dno tabele.

Aleksandar Mitrović, FK Aston Vila
Aleksandar Mitrović, FK Aston Vila, Foto: EPA/Mike Hewitt

Odigrana su tek tri kola Premijer lige, a Fulam je već postao glavni kandidat za ekspresan povratak u Čempionšip. Aston Vila je kao gost deklasirala Fulam 3:0 usred Londona i najavila da će ove sezone izbeći grčevitu borbu za opstanak.

Već u četvrtom minutu utakmice na Krejven Kotidžu Vila je došla do vođstva preko kapitena Džeka Griliša koji je u gol pretvorio fantastično dodavanje Džona Mekgina. Prednost gostiju duplirao je Konor Hjurihejn na isteku četvrt časa igre, a ponovo je asistent bio Mekgin. Treći gol za goste dao je defanzivac Tajron Mings u trećem minutu drugog poluvremena kad je posle centaršuta Hjurihejna iz slobodnog udarca pobegao celoj odbrani Fulama i lako loptu sproveo u mrežu.

Do kraja meča Fulam postigao gol preko Bobija Rida, ali je on poništen posle gledanja VAR-a zbog faula Aleksandra Mitrovića u početku akcije. Mitrović je odigrao ceo meč za Fulam, sedam puta je šutirao ka golu gostiju iz Birmingema, ali nije uspeo da pošalje loptu u mrežu.