Crvena zvezda - Milan 1:2 (22. avgust 2006.)
EPA/SASA STANKOVIC/KOCA SULEJMAN
Crvena zvezda - Milan 1:2 (22. avgust 2006.), Foto: EPA/SASA STANKOVIC/KOCA SULEJMAN

U sezoni 2006/07. žreb je hteo da Crvena zvezda u kvalifikacijama za Ligu šampiona igra sa Milanom.

Ne bi bilo ništa čudno da te godine Milan nije kažnjen u aferi Kalčopoli.

Prvobitno je Italijanska fudbalska federacija utvrdila da je Milan, uz Juventus, Lacio i Fiorentinu, nameštao utakmice Serije A u sezoni 2005/06.

Zbog toga su Rosoneri zaslužili kaznu oduzimanja 44 boda u toj sezoni, što bi značilo da na tabeli završavaju ispod mesta koja vode u Evropu.

Milan je uz to bio kažnjen i počinjanjem naredne sezone u Seriji A sa -15 bodova.

Klub Silvija Berluskonija istog momenta uložio je žalbu. Milan je dobio smanjenje kazne na oduzimanje 30 bodova iz prethodne sezone, to im je bilo dovoljno da ipak budu na trećem mestu Serije A i dobiju pravo da se takmiče u kvalifikacijama za Ligu šampiona u sezoni u kojoj su kasnije postali prvaci Evrope.

UEFA je tu odluku IFF potvrdila. Uz to je Milan umesto -15 bodova u Seriji A 2006/07. sezonu počeo sa samo -8 bodova.

U Milanu je 9. avgusta 2006. bilo 1:0 golom Pipa Inzagija u 22. minutu, a onda je došao meč na Marakani.

Delije su koreografijom u uvodu meča stavile do znanja šta misle, preko severa je pisalo UEFA mafiosi.

Na terenu 22. avgusta dominirao je budući evropski šampion.

Filipo Inzagi je u 29. minutu doneo prednost gostima, duplirao je u 79. minutu Klarens Sedorf, a poraz je minut kasnije ublažio Dušan Đokić - 1:2.