133. večiti derbi
youtube/printscreen

133. večiti derbi, Foto: youtube/printscreen

Utakmica se završila 1:1, ali će se pre rezultata sam meč pamtiti po suđenju najboljeg srpskog sudije Milorada Mažića.

Tadašnji debitant na "večitim derbijima", Mažić se u 86. minutu našao u vrlo teškoj situaciji. Golman Partizana Božović je napravio grub prekršaj nad rivalskim napadačem Jestrovićem i Mažić je inicijalno pokazao na belu tačku.

Posle dodatnih konsultacija, Mažić se predomišlja i pomera težište van kaznenog prostora, dosudivši slobodan udarac. U derbiju prepunom tenzije, prljavih faulova, incidenata na tribinama, Mažić je hrabro postupio, a koliko je odluka ispravna je predmet diskusije.

Zvezda je povela u 22. minutu posle gola Igora Burzanovića, da bi Žuka u 29. postavio konačan rezultat meča.

Partizan je zadržao pet bodova prednosti i na kraju je osvojio titulu, a vredi pomenuti da je viđena tuča na istočnoj tribini stadiona crno-belih na kom se tada okupilo oko 20.000 gledalaca.