NEMA FRKE! Čukarički jednom nogom u drugom kolu, tri komada Banantsu biće dovoljno za revanš!

Pobednik ovog dvomeča u narednom kolu igraće protiv Moldea ili Rejkjavika.

Čukarički - Banants, Foto: FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog savladali su u Beogradu u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope ekipu Banantsa 3:0. Dvostruki strelac bio je Tedić, a u strelce se još upisao i Kovač.

Prvi gol na meču postigao je Slobodan Tedić u 41. minutu susreta tako da je ekipa iz Beograda sa golom prednosti otišla na pauzu. Pitanje oko pobednika otklonjeno je u poslednjih deset minuta meča.

Najpre je u 80. minutu Birmnačević prelepo centrirao sa leve strane, a Kovač je glavom precizno poslao loptu u mrežu Banantsa za 2:0. U drugom minutu nadoknade pobedu je svojim drugim golom na meču overio Tedić, koji je sjajno ispratio akciju svog tima za konačnih 3:0.

Pobednik dvomeča Čukarički - Banants u narednom kolu igraće protiv Molde ili Rejkjavika, a u prvom susretu Molde je deklasirao predstavnika Islanda na svom terenu sa 7:1.