Crvena zvezda veoma dobro poznaje sledećeg rivala koji im je naneo poraz! (FOTO + VIDEO)

alo.rs/M.D. | sport 2019-07-17 18:33:55 2019-07-17 18:33:55

Odigrali su dvomeč kvalifikacija Kupa pobednika kupova!

youtube/Crni Guja

* Prvu međunarodnu utakmicu su odigrali protiv Mančester junajteda 1965-66, ispali su ukupnim rezultatom 9:2

* U Toršavnu protiv istoimenog domaćina odbranili su veliku prednost iz prve utakmice (3:0), utakmica je završena 2:2.

* Helsinki je 29 puta bio prvak Finske!

Naredni rival Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu šampiona je finski šampion HJK Helsinki koji je bio bolji od Toršavna u dvomeču prve runde.

Beogradski crveno-beli su odigrali dve utakmice sa HJK Helsinkijem u kvalifikacijama za Kup pobednika kupova 1997. godine, a u tom meču Crvena zvezda je bila bolja posle dve odigrane utakmice.

U prvom meču su slavili Finci na svom stadionu "Olimpik" pred 6.000 gledalaca, a jedini gol na meču je postigao Petri Helin u 58. minutu meča.

Usledio je revanš na "Marakani" pred oko 40.000 gledaoca, a na krilima Dejana Stankovića, srpski predstavnik je izborio plasman u prvo kolo ovog takmičenja.

Povela je Zvezda veoma rano, već u šestom minutu anulirala je prednost HJK Helsinkija, golom njenje "desetke" Stankovića, da bi se opet isti fudbaler postigao gol na meču u 26. minutu meča, snažnim volejom sa sredine šesnaesterca nakon ubacivanja Jovičića! On je tada imao samo 18. godina!

Tačku na dvomeč je stavio Njeguš golom iz penala u 89. minutu!

Prva utakmica se igra na stadionu "Rajko Mitić" od 20:45 minuta sledeće nedelje, revanš utakmica je zakazana za 30.07.2019.

Žestoke reči Veljka Ražnatovića upućene Petriru Mazerkaju!