Crvena zvezda Gent, Foto: EPA

Da li je Gent potcenjen pred dolazak na Marakanu? Odgovor je jasan - DA! Čitava javnost u Srbiji predstavila je vicešampiona Belgije kao rivala koji će proći kao Slovan iz Libereca, a možda i gore. Igrači Zvezde, ipak, nisu izašli sa takvim stavom na travu Marakane ove večeri i odneli tri velika, baš velika boda u borbi za proleće na evro sceni.

Nije bilo kao protiv Čeha, bilo je mnogo teže, a kako i ne bi. Nije Gent bez razloga bio, bar na papiru, najjači rival u grupi L. Ipak, naučila je nešto Zvezda ove jeseni u Evropi. Znala je kada i kako da se postavi, kada da doda gas, kada da stane na kočnicu. Pojedini momenti mogli su skupo da koštaju šampiona Srbije, ali se uvek na pravom mestu našao neko da ispravi grešku svog kolege. Zajedništvo - to je i dovelo crveno-bele na pobedu do proleća u Ligi Evrope.

Sjajno je počelo po Zvezdu. Prvenac u grupnoj fazi Lige Evrope postigao je Gelor Kanga koji je odlično naleteo na loptu nakon promašaja Marka Gobeljića i spakovao je iza leđa nedovoljno zagrejanom Kosemansu. Mnogi su već tada videli reprizu Libereca, ali...

U 31. minutu na sličan način kapiten Genta Ođiđa Ofoe uspeva da prevari Borjana, tačnije, u tome mu je malo pomogao Miloš Degenek koga je lopta zakačila na putu do mreže. Zvezda je nastavila da napada, pregrmela je jedan period bolje igre Belgijanaca i onda - prečka! Katai je pred odmor mogao da vrati prednost domaćinu, ali ga je okvir gola sprečio da se raduje.

Međutim, okvir gola Kosemansa pomogao mu je u 60. minutu da direktno iz slobodnog udarca uhvati golmana Genta na krivoj nozi i pogodi njegov ugao za veliku radost Zvezde i istostaviće se novu pobedu.

Posle tog pogotka Zvezda je mogla sve da reši samo nekoliko minuta kasnije kada je Marko Gobeljić promašio prazan gol nakon loše intervecnije gostujućeg golmana. Šutirao je slabijom nogom i dao dovoljno vremena Kosemansu da stigne do lopte i spreči ubedljiviji trijumf crveno-belih.

Kao da se šampion Srbije uplašio neuspeha i predao kontrolu igre gostima. Moglo je to skupo da ih košta i to bukvalno u poslednjem minutu meča, Borjan je skinuo zicer Bukariju i pokazao zašto nosi kapitensku traku oko ruke.

Zvezda je ovom pobedom došla na pobedu do plasmana u nokaut fazu. Hofenhajm je sa 5:0 savladao Liberec i izabranici Dejana Stankovića imaju meč loptu u Belgiji 26. novembra.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

CRVENA ZVEZDA - GENT 2:1 (1:1)

Kanga u 12. minutu, Katai u 60. minutu za Zvezdu - Ođiđa Ofoe u 31. minutu za Gent

Stadion: Rajko Mitić (Beograd), Sudija: Mikel Fabri (Italija)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Gobeljić - Kanga (od 83. Pankov), Sanogo, Ben (od 91. Spiridonović), Ivanić (od 64. Petrović), Katai (od 91. Nikolić) - Falćineli.

GENT: Kosemans - Kastro Montes, Mareh, Hanče Olsen, Mohamadi - Ovusu (od 75. Kums), Dorš - Bukari, Ođiđa Ofoe (od 81. Klajndenst), Botaka (od 63. Nijangbo) - Jaremčuk.

90+4. minut - Šta je sada obranio Borjan! Bukari je ostao sam na dva metara od gola, ali kapiten Zvezde skida zicer!

90+1. minut - Dvostruka promena u Zvezdi. Kataija menja Nikolić, dok je Spiridonović na terenu umesto Bena.

90. minut - Još pet minua nadoknade!

87. minut - Olsen skače nakon kornera, a lopta ide preko gola.

84. minut - Žuti karton za Kataija zbog prekršaja.

83. minut - Promena kod Zvezde, Pankov u igri umesto Kange.

81. minut - Treća prome kod gostiju, Klajndenst menja strelca gola za Gent Ođiđu Ofoea.

75. minut - Mohamadi preti, ali pored gola. Druga promena kod gostiju Kums u igri umesto Ovusua.

73. minut - Preterao je sada Katai. Imao je dosta boljih rešenja, a odabrao je da lobuje Kosemansa. Lopta ide preko gola.

70. minut - Panično se sada brani Zvezda. Mnogo grešaka na polovini crveno-belih. Na svu sreću za sada sve prolazi nekažnjeno.

65. minut - Stativa! Gajić je šutirao, a Kosemans odbio loptu do Gobeljića koji od praznog gola pogađa samo okvir gola Genta! Šteta!

64. minut - Izmena i u redovima Zvezde. Petrović menja Ivanića.

63. minut - Prva promena kod gostiju. Umesto Botake u igri je Nijangbo.

60. minut - GOOOOOL! KATAI! Sjajno je vezista Zvezde uhvatio Kosemansa na pogrešnoj nozi i u pogodio u njegovu stranu direktno iz slobodnog udarca!

58. minut - Pokušaj Ivanića sa nekih 20 metara, ali lopta ide levo od gola Kosemansa. Zvezda ima inicijativu u drugom delu igre.

48. minut - Bukari je udario Gobeljića u lice i zaradio žuti karton.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

FK Crvena zvezda, FK Gent

Marko Metlaš

FK Crvena zvezda, FK Gent, Foto: Marko Metlaš

45+1.minut - Javna opomena i za Nemanju Milunovića.

45. minut - Oštar start Sanoga za žuti karton. Još 60 sekudni nadoknade.

45. minut - Prečka! Katai je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je okvir gola stao na put Zvezdinom vezisti.

44. minut - Mogao je sada Milunović da pokloni pogodak Gentu, pogrešio je štoper Zvezde, ali je Botaka promašio ceo gol.

38. minut - Jeremčuk preti, ali brani Borjan.

31. minut - GOOOL! Izjednačenje! Nakon šuta Ođiđe Ofoea lopta se od Degeneka odbila u mrežu Zvezde za 1:1!

26. minut - Uigrana akcija Zvezde, Ben je probao, ali brani Kosemans.

25. minut - Srušen Ben, Mohamadi dobija žuti karton.

24. minut - Nova odlična akcija i šansa za crveno-bele! Sve je započeo i završio Mirko Ivanić. Lopta ide desno od gola.

22. minut - Odlična akcija Zvezde, Kanga za Gajića, ali sada brani Kosemans.

14. minut - Probao je sada Falćineli, ali njegov šut ide pored gola.

12. minut - GOOOOL! KANGA! Gabonac je naleteo na odbijenu loptu i sa ivice kaznenog prostora pogodio mrežu Genta!

9. minut - Prvi šut na meču pripada gostima, Jaremčuk je probao sa distance, ali brani Borjan.

21.00 - Utakmica je upravo počela!

20.14 - Crvena zvezda i Gent do sada nisu odigrali međusobni meč pa će ovo biti prvi put da dva tima ukrste koplja. Poslednji put crveno-beli su protiv belgijskog kluba igrali u sezoni 1997/98 kada su u Kupu pobednika kupova eliminisani od Beverena u prvom kolu. U Beogradu je bilo 1:1, dok je srpski tim poražen na gostovanju sa 2:3.

20.05 - Ovo su igrači koji će šansu čekati sa klupe:

Zvezda: Popović, Pankov, Pavkov, Boaći, Petrović, Simić, Nikolić, Gavrić, Eraković, Spiridonović, Vukanović, Krstović.

Gent: Johmans, Vanden Bore, Bezus, Niangbo, Samo, Kums, Nurio Fortuna, Plastun, Klajdinst, Arslanagić.