Roberto Manćini, selektor Italije
AP/Petr David Josek
Roberto Manćini, selektor Italije

AP/Petr David Josek

Roberto Manćini, selektor Italije, Foto: AP/Petr David Josek

Italijanski stručnjak Roberto Manćini otkrio je da niko nije želeo posao selektora reprezentacije Italije. Slavni italijanski fudbaler preuzeo je "Azure" i u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo ostvario 10 pobeda u 10 odigranih utakmica.

Niko nije želeo posao selektora, otkrio je Manćini.

"Za ova dva meseca, trebalo je da odigramo dve prijateljske utakmice, dve jake utakmice, protiv Engleske na Vembliju i Nemačke u Nirnbergu. Tačnije, ovih dana bismo se pripremali za Evropsko prvenstvo", podseća italijanski selektor.

Roberto Manćini

AP Riccardo Antimiani

Roberto Manćini, Foto: AP Riccardo Antimiani

Otkrio je da niko nije želeo njegov posao i da je on hteo da napravi nešto drugačije.

"Moja ideja je bila da napravim nešto specijalno i da približim ljude italijanskoj reprezentaciji. Igrači su pravili sjajnu atmosferu. Italija je kroz celu istoriju imala odlične igrače, a taj slučaj je i sada. Pobeđivanje nikada nije lako, čak ni protiv slabih protivnika, a mi smo želeli da napravimo nešto drugačije i da pobeđujemo od samog starta. Kada sam stigao, čuo sam da niko nije želeo posao selektora, pa su pitali mene i ja sam rekao da hoću. Mnogi su se plašili da uskoče u tešku situaciju, ali fudbal je takav i nekada je potrebno da verujete u kvalitet igrača i mlade fudbalere", objasnio je Manćini.