Saša Ilić
Alo/Vladimir Marković
Saša Ilić

Saša Ilić, Foto: Alo/Vladimir Marković

90' Utakmica je završena!

85' Ilić je napravio krug oko stadiona i pozdravio se sa velikim brojem navijača koju su došli na njegovu oproštajnu utakmicu.

81' POSLEDNJI POZDRAV ILIĆU! Sale napušta teren uz gromoglasan aplauz a umesto njega je u igri mladi Lazar Pavlović.

81' Proleter je imao šansu posle centaršuta, lopta je išla pored gola, ali zbog terena punog vode zaustavila se pored stative i nije izašla u aut.

Ovako su se saigrači oprostili od Saše Ilića pre početka utakmice:

Saša Ilić

SVI KAO SALE Fudbaleri Partizana na neverovatan način ispratili legendanog Ilića! (FOTO)

80' Veoma teški uslovi za igru, teren na stadionu u Humskoj je natopljen i lopta se veoma teško kreće po travi.

55' GOOOOOL! Rikardo Gomeš udvostručuje prednost crno-belih.

46' Na poluvremenu su izvršene dve izmene, jedna u domaćem i jedna u gostujućem timu, Milošević je Nemanju Miletića zamenio Bojanom Ostojiće (koji takođe igra svoj poslednji meč u crno-belom dresu), dok je Radojičić poslao u igru Ognjena Mitrovića umesto Džozepa Bempaha.

46' Počeo je drugi deo igre.

II Poluvreme

45' POLUVREME

38' Utakmica je prekinuta na kratno zbog skandiranja sa tribina.

25' GOOOOL! Danilo Pantić postiže pogodak i Partzian vodi.

18' Mirna utakmica za sada bez nekih većih šansi.

1' Utakmica je počela

I poluvreme

Dvojica trenera, Savo Milošević i Dragan Radojičić odlučili su se za sledeće postave:

Partizan: Stojković - N. R. Miletić, Valijente, Marković, Šehović - Zdjelar, Smiljanić - Zakarić, Ilić, Pantić - Rikardo;

Klupa: Popović, N. G. Miletić, Ostojić, Šćekič, L. Pavlović, Tošić, Georgijević;

Proleter: Vesić, Mitrović, Lambulić, Čović, Novaković, Đuković, Tanasin, Jablan, Govedarica, Ilić, Vujaklija;

Klupa: Marković, Plavšić, Ovusu, Janković, Stamenić, Pjošta, Nikolić.

Tekstualni prenos utakmice Partizan - Proleter možete pratiti direktno na poralu alo.rs

Fudbaleri Partizana u poslednjem kolu igraju na svom stadionu protiv Proletera iz Novog Sada od 19 časova.

Ova utakmica nema nikakvog rezultatskog značaja pošto će se crno-beli svakako naći ili na trećoj ili četvrtoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, dok Proleter nema šanse za tako nešto.

Ipak, ova utakmice iako nema rezultatskog značaja, važna je zbog legendarnog kapitena Partizana Saše Ilića, koji se danas oprašta od profesionalnog igranja fudbala.

Naravno, ovo nije poslednji meč crno-belih u ovoj sezoni, pošto ih sledeće nedelje (23. maj) očekuje finale Kupa Srbije protiv Crvene zvezde, gde će eventualnom pobedom obezbediti učešće u kvalifikacijama Lige Evrope od drugog kola, što svakako znači jer će pripreme trajati dve nedelje duže.

Ovako izgleda tabela plej ofa pred poslednje kolo Superlige Srbije.