Bešiktaš neubedljiv, Olimpija čeka Zvezdu ili Spartak iz Trnave (VIDEO)
Pogledajte sve rezultate jučerašnjih utakmica kvalifikacija za LE
Fudbaleri Bešiktaša i Olimpije slavili su u prvim mečevima III kola kvalifikacija za Ligu Evrope najavili duele sa beogradskim "večitim".
Turski klub je minimalnim rezultatom savladao austrijski LASK, pa ga čeka neizvestan revanš u Lincu za sedam dana.
Gol Rajana Babela u šestom minutu je najavio ubedljiv trijumf istanbulskih crno-belih, ali je domaćin u nastavku bio užasan u završnici (9 šuteva, 1 u okvri gola).
Bolji iz ovog dvomeča će u plej-ofu za plasman u LE igrati sa pobednikom duela između Partizana i Noršelana, a srpski tim je slavio 2:1 u Danskoj u prvom susretu.
U međuvremenu, ljubljanska Olimpija je odradila pola posla protiv finskog HJK sa 3:0 u Stožicama, pa je očekuje formalnost u revanšu u Helsinkiju.
Pogocima dvostrukog strelca Abasa, te Kronavetera koji je realizovao penal, Slovenci će na miru da posmatraju revanš meč III kola kvalifikacija za LŠ između Spartaka iz Trnave i Crvene zvezde.
Poraženi tim iz ovog dvomeča će se za Olimpijom boriti za evropsku jesen. U boljem položaju su Slovaci, jer su izborili 1:1 u prvom susretu u Beogradu u utorak.
Posao u ovoj rundi kvalifikacija završio je grčki Olimpijakos, koji je sa 4:0 pregazio švajcarski Lucern, dok je u jednom od derbija runde engleski Barnli odoleo prošlosezonskoj turskoj senzaciji Bašakšehiru sa 0:0 u Istanbulu.
Potencijani rival Spartaka, belgijski Genk nosi 2:0 u Poznanj, dok su Gent i Bazel zabeležili minimalne pobede na gostovanjima u Poljskoj i Holandiji.
Fudbaleri Zenita i Fejenorda doživeli su teške poraze u prvim mečevima III kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Ruski klub, proteklih godina redovni učesnik LŠ i LE, izblamirao se na gostovanju u Belorusiji, Dinamo Minsk slavio je sa 4:0!
Domaći tim je već u prvom poluvremenu tri puta zatresao mrežu gostiju iz Sankt Peterburgu, u čijoj odbrani je igrao i srpski reprezentativac Branislav Ivanović.
Identičan debakl Fejenord je doživeo u Slovačkoj, na gostovanju Trenčinu. I u ovom slučaju domaćin je imao 3:0 već na poluvremenu.
LE, III kolo kvalifikacija:
Jagjelonija (Pol) – Gent (Bel) 0:1
CSKA Sofija (Bul) – Kopenhagen (Den) 1:2
Noršelan (Den) – Partizan (Srb) 1:2
Bašakšehir (Tur) – Barnli (Eng) 0:0
Bešiktaš (Tur) – LASK (Aut) 1:0
Genk (Bel) – Leh (Pol) 2:0
Olimpika Ljubljana (Slo) – HJK Helsinki (Fin) 3:0
Olimpijakos (Gre) – Lucern (Sui) 4:0
Vitese (Ned) – Bazel (Sui) 0:1
Ranije:
Ufa (Rus) – Niderkorn (Lux) 2:1
Alaškert (Arm) – Kluž (Rum) 0:2
Hapoel Haifa (Isr) – Atalanta (Ita) 1:4
Spartaks (Let) – Suduva (Ltu) 0:1
Lajpcig (Ger) – Univerzitatea (Rum) 3:1
Apolon (Cyp) – Dinamo Brest (Blr) 4:0
Dinamo Minsk (Blr) – Zenit (Rus) 4:0
Hapoel BŠ (Isr) – APOEL (Cyp) 3:2
Ludogorec (Bul) – Zrinjski (BiH) 1:0
Marijupolj (Ukr) – Bordo (Fra) 1:3
Šerif (Mda) – Valur (Ice) 1:0
Sigma (Cze) – Kajrat (Kaz) 2:0
Šturm (Aut) – AEK Larnaka (Cyp) 0:2 prekid
Torpedo Kutaisi (Geo) – Kukeši (Alb) 5:2
Trenčin (Svk) – Fejenord (Ned) 4:0