Frenki De Jong
EPA-EFE/Manuel Lorenzo

Frenki De Jong, Foto: EPA-EFE/Manuel Lorenzo

Barselona je tako ostvarila četvrtu uzastopnu pobedu u La Ligi pošto je u meču 19. kola kao gost savladala Elče 2:0. Klub sa stadiona Kamp Nou se sad nalazi na trećem mestu i ima tri boda manje od Reala i sedam od vodećeg Atletika, ali uz dve utakmice više.

Skoro celo prvo poluvreme Barselona se mučila, vidno je bilo da ekipi nedostaje suspendovani kapiten Leo Mesi. Ipak, Barselona je konačno povela u 39. minutu, Frenki De Jong je na gol-liniji potvrdio pogodak koji bi inače bio klasičan autogol.

Domaćin je mogao da iznenadi Barselonu, ali Emilijano Rigoni se u 57. minutu obrukao. Rigoni je imao najbolju priliku za Elče na utakmici, šutirao je sa deset metara, ali je to fantastično odbrano Ter Štegen. Barselona je u zaavršnici uspela da overi pobedu. Mrežu je zatresao Riki Puđ u 89. minutu, na asistenciju De Jonga, najboljeg igrača utakmice.