Luis Suarez Barselona
AP

AP

Luis Suarez Barselona, Foto: AP

Puleni Ernesta Valverdea slavili su u 28. kolu španske Primere na gostovanju u Sevilji, bilo je 1:4 (0:2) za aktuelnog prvaka Španije na "Benito Viljamarinu".

Igrao se 18. minut kada je Barsa povela, gosti su najpre napravili prekršaj na oko 20 metara od svog gola. Mesi kao da je sa penala šutirao a ne sa 20 metara.

U zaostavnom vremenu prvog poluvremena, Suarez odlično pronalazi Mesija koji lagano postiže drugi gol na meču!

Nastavila je Barsa sa dobrom igrom i u nastavku, Suarez je propustio nekoliko izglednih prilika, da bi se u 63. minutu naljutio i krenuo u jedan solo prodor.

Izlomio je odbranu Betisa, bacio tri defanzivca na zemlju driblinzima i postigao sjajan gol za 3:0 u korist Barselone.

Krenuo je Betis na sve ili ništa, da bi u 82. minutu sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora Loren Moron smanjio na 3:1.

A onda, magija, Rakitić dodaje loptu Mesiju, ovaj na prvu pokušava da lobuje Lopeza, koji je bio na samo par metar od gol linije, u tome i uspeva, lopta je pogodila prečku i odsela u mreži Betisa za 1:4. Het-trik za čudesnog Argentinca, 29. gol u Primeri ove sezone.

Čitav stadion je ustao na noge i aplaudirao velikom majstoru ove igre.

Barselona sada ima 10 bodova više od drugoplasiranog Atletiko Madrida i 12 od trećeplasiranog Reala.