Bajern - Šalke, Riberi
EPA, Ronald Wittek

Bajern - Šalke, Riberi, Foto: EPA, Ronald Wittek

Kompletirana je fudbalska subota što se tiče Bundeslige, a u poslednjem susretu fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su Šalke 04 rezultatom 3:1.

Bavarci su odigrali još jedan meč u svom stilu i sigurnom pobedom nastavili da jurišaju na šampionsku titulu.

Bavarci su ikoristili veći posed lopte i poveli već u 11. minutu utakmice, nakon autogola koji je postigao defanzivac Šalkea, Džefri Bruma. Izjednačenje je stiglo preko turskog napadača Ahmeda Kutukua već u 25. minutu.

Bajern je malo dodao gas i povećao rezultat na 2:1 preko Roberta Levandovskog, kome je za gol asistirao Hames Rodrigez i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Na naredni gol se čekalo 12 minuta, pošto je već u 57. minutu Serž Gnabri zatresao mrežu Šalkea, a asistirao mu je Robert Levandovski.

PREPORUČUJEMO I OVO:

Bajer se ovim trijumfom približio Dortmundu koji je danas remizirao sa ekipom Hofenhajma nakon vođstva od 3:0 i razlika sada iznosi pet poena, pa će nastavak borbe za titulu šampiona Bundeslige biti izuzetno interesantno ispratiti.