FK Bajern, FK Bajern Minhen
Twitter/FCBayern

FK Bajern, FK Bajern Minhen, Foto: Twitter/FCBayern

Bajern je i bez "pola tima" kod kuće savladao Borusiju iz Menhengladbaha 2:1 u 31. kolu Bundeslige i desetom ligaškom pobedom u nizu stigao na korak od odbrane titule. "Večiti šampion" Nemačke će overiti jubilarnu 30. titulu ukoliko u utorak uveče kao gost savlada Verder u Bremenu.

Početak meča u Minhenu je bio izuzetno uzbudljiv, iako je domaćin bio desetkovan neigranjem suspendovanih Roberta Levandovskog i Tomasa Milera. Sve je počelo opravdano poništenim golom Jonasa Hofmana u 16. minutu. Samo 10 minuta kasnije, domaći tim je stigao do prednosti, kad je 19-godišnji napadač Džošua Cirkci doveo Bavarce do prednosti, ali je neshvatljivo kakvu je grešku pre toga napravio golman gostiju Jan Zomer. Gosti su izjednačili u 37. minutu, Herman je ubacio oštru loptu na pet metara, a tamo je Pavar nespretno reagovao i postigao autogol za izjednačenje.

Gol vredan tri boda postigao je Leon Gorecka u 86. minutu. Alfonso Dejvis je poslao dijagonalu sa leve strane do Pavara, koji je vratio loptu na peterac do Gorecke, a njemu nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Semafor 31. kola Bundeslige:

Bajern – B. Menhengladbah 2:1 (Zirkzi 26, Gorecka 86 – Pavar 37. autogol)

Fortuna – B. Dortmund 0:1 (Haland 90+5)
Keln – Union Berlin 1:2 (Kordoba 90+2 – Fridrih 39, Gentner 67)
Herta – Ajntraht 1:4 (Pjontek 24 – Dost 51, Silva 62, 86, Endika 68)
Paderborn – Verder 1:5 (Sabiti 66 – Klasen 20, 39, Osako 34, Egeštajn 59, Fulkrug 90+2)
Volfzburg – Frajburg 2:2 (Veghosrt 14, 27 – Holer 43, Salai 46)