FK Bajern, Robert Levandovski,
EPA/Matthias Hangst

FK Bajern, Robert Levandovski, , Foto: EPA/Matthias Hangst

Bajern je novom pobedom, na Baj Areni protiv Bajera 4:2, došao na korak od osvajanja nove titule, osme uzastopne u Bundesligi.

Leverkuzen je osokoljen kiksom konkurenta za Ligu šampiona Borusijom iz Menhengladbaha, krenula je agresivno. Kao rezultat takve igre došlo je vođstvo preko Alarija u 10. minutu. Ipak, samo 17 minuta trajala je radost domaćina pošto je Kingsli Koman na asistenciju Gorecke izjednačio. Upravo je Gorecka je u 42. minutu bio strelac za potpuni preokret, a ubedljivu igru Bavaraca u završnici poluvremena golom u 45. minutu krunisao je Serž Gnabri za 3:1. Robert Levandovski je u 66. minutu povisio na 4:1, dok je do kraja rezervista Virc golom u 89. minutu smanjio na konačnih 4:2.

Lajpcig je napravi veliki kiks kod kuće protiv fenjeraša Padeborna 1:1. Domaćin je poveo preko Šika u 27. minutu, ali u 43. minutu ostao je sa igračem manje zbog crvenog kartona Upamekana. Gosti su na kraju iskoristili brojčanu prednost i u drugom minutu nadoknade došli do gola i boda .

Majnc je kao gost slavio u Frankfurtu protiv Ajntrahta 2:0 golovima Nakatea i Kunde Malonga. Filip Kostić je odigrao ceo meč za domaće, dok je Mijat Gaćinović ušao u poluvremenu.