Leon Gorecka (Bajern)
EPA-EFE/LUKAS BARTH

Leon Gorecka (Bajern), Foto: EPA-EFE/LUKAS BARTH

Bajern na 10 bodova više od Lajpciga, Kostić asistent u pobedi Ajntrahta

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras na svom terenu Bajer Leverkuzen 2:0.

Bajern je poveo golom Maksima Čupo-Motanga u sedmom minutu, da bi Džošua Kimih u 13. minutu postigao drugi gol za bavarski tim.

Ekipa Bajerna je prva na tabeli nemačkog šampionata sa 71 bodom, ima deset više od drugoplasiranog Lajpciga četiri kola pre kraja.

Ajntraht je u Frankfurtu pobedio Augsburg sa 2:0. Martin Hintereger je u 37. minutu doveo domaći tim u vodjstvo, dok je drugi gol postigao Andre Silva glavom u 58. minutu, na centaršut srpskog fudbalera Filipa Kostića.

Alfred Finbogason je u 73. minutu za ekipu gostiju promašio penal, šutnuvši loptu preko gola.

Za Ajntraht ceo meč je odigrao Kostić, dok je Luka Jović igrao do 79. minuta.

Arminija je u Bilefeldu savladala Šalke 1:0, a jedini gol na meču postigao je Fabijan Klos u 50. minutu. Klosu je u 80. minutu golman gostiju odbranio penal, a gol koji je postigao u nastavku akcije poništen je zbog ofsajd pozicije.

Šalke je ispao iz lige. Nalazi se na poslednjem mestu sa 13 bodova.