Atalanta - Napoli
AP/GianlucaChecci

Atalanta - Napoli, Foto: AP/GianlucaChecci

Prvo poluvreme ovog meča završeno je bez golova, ali je u nastavku viđen spektakl i postignuto je čak šest pogodaka.

Domaći tim je prvi stigao do vođstva. Igrao se 52. minut, kada je Zapata postigao prvi gol na meču za 1:0.

Napoli je samo šest minuta kasnije izjednačio, a gol je postigao Zielinski.

Novo vođstvo Atalanti donosi Gosens u 64. minutu za 2:1, a sedam minuta kasnije Murial je sjajno povisio na 3:1. Tada se činilo kao da je sve rešeno u ovom meču.

Međutim, nije bilo tako jer je Gosens u 76. minutu autogolom za 3:2 vratio goste u igru.

Radost gostiju trajala je kratko. Već u 79. minutu viđen je novi gol, a konačan rezultat od 4:2 postavio je Kristijan Romero.

Atalanta se drugom pobedom protiv Napolija u poslednjih desetak dana izjednačila sa Romom na tabeli, ali uz meč više, dok je Napoli posle podviga protiv Juventusa novim krahom ostao na sedmom mestu.