Atalanta - Napoli
EPA

EPA

Atalanta - Napoli, Foto: EPA

Atalanta je u revanšu na svom terenu večeras uspela da slavi sa 3:1 i plasira se dalje nakon što je prvi meč u Napulju pre sedam dana završen bez golova.

Domaći su sjajno počeli meč i poveli već u desetom minutu kada je prekrasan pogodak postigao Zapata za 1:0.

Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0. Ovaj put Zapata je asistirao, a mrežu Napolitanaca zatresao je Pesina.

Početkom drugog poluvremena Napoli je uspeo da se vrati u meč. U 53. minutu gosti su smanjili na 2:1 kada se u listu strelaca upisao Lozano. Napolitanci su pokušali na sve načine da dođu do remija koji bi ih vodio dalje, ali nisu uspeli.

Atalanta je sve dileme oko pobednika i putnika u finale Kupa Italije rešila u 78. minutu, kada je svojim drugim golom na meču Pesina postavio konačnih 3:1.

Atalanta će u finalu za trofej Kupa Italije igrati protiv Juventusa, koji je u polufinalu bio bolji od Intera.