AP/Antonio Calannini
Atalanta

Atalanta, Foto: AP/Antonio Calannini

Tim Stefana Piolija odigrao je verovatno najlošiji meč u proteklih godinu dana, a tim iz Bergama ih je danas prosto deklasirao.

Do vodećeg gola Atalanta je stigla u 26. minutu meča. Lošu reakciju odbrane Rosonera koristi Romero i postiže gol za 0:1.

Moglo je da bude još golova u prvom delu, ali se mreže nisu tresle sve do 53. minuta nastavka, kada je dosuđen penal za goste. Bizaran penal skrivio je Kesi. Odgovornost za izvođenje preuzima Slovenac Josip Iličić, koji je precizan za 0:2.

Imao je Milan nekoliko napada, ali danas nisu bili previše opasni. Atalanta je sa druge strane stvarala brojne šanse, a Milan su dovršili u 77. minutu. Bila je to još jedna sjajna akcija gostiju. Završio je Zapata za konačnih 0:3.

Težak poraz Milana nije iskoristio njihov gradski rival Inter. Neroazuri su odigrali na gostovanju 0:0 sa Udinezeom i ostali dva boda iza Rosonera.

Atalanta je ovom pobedom stigla na četvrto mesto i ima 36 osvojenih bodova.