Roberto Firmino
EPA/Peter Powell

Roberto Firmino, Foto: EPA/Peter Powell

Barnli nije kročio na Enfild da bi se branio i to se videlo od prvog minuta utakmice.

Hrabra igra donela mu je rano vođstvo u 6. minutu kada je strelac bio Vestvud i to iz kornera!

Jirgena Klopa mnogo je iznervirao ovaj primljeni gol i naredio je totalnu ofanzivu, što su najbolje razumeli Bobi Firmino i Sadio Mane.

Brazilac i Senegalac su u razmaku od 10 minuta zatresli mrežu Barnlija i već tada se naziralo da gosti mogu i katastrofu da dožive.

"Crveni" su u drugom poluvremenu prikočili, pa je do finiša viđen samo još jedan gol Firmina, koji je danas predstavio navijačima nov način proslave pogodaka.

Verovalo se da će 3:1 biti konačan rezultat, ali se s tim nisu složili prvo Gudmundson u 91. minutu, a onda već u narednom napadu i Mane.

Čelsi se bukvalno "provukao kroz iglene uši" u duelu sa Vulverhemptonom i to zahvaljujući Edenu Azaru koji je bio precizan u 92. minutu za 1:1.

Umorni igrači Mančester junajteda očito nisu bili u stanju da se danas valjano suprotstave Arsenalu.

"Tobdžije" su golovima Džake i Obamejanga pokazale da i dalje žele da se i oni pitaju u vrhu Premijer lige.