AP/Michael Probst

Luka Jović, Foto: AP/Michael Probst

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Ajntraht - Čelsi na portalu Alo!

Kraj meča. Ostalo je 1:1, Ajntraht će morati da juri gol i u Londonu.

85' Ogromnu šansu je propustio Abraham nakon kornera koji je izveo Rode.

74' Pokušao je Loftus-Čik, odbranio Trap, onda na odbijenu loptu natrčao Azar, međutim njegov udarac je otišao preko gola. Ipak, biće korner.

60' Prečku je pogodio David Luiz iz slobodnog udarca.

58' Nova opasna akcija Čelsija, ali Vilijan je šutirao pravo u golmana domaćih.

54' Čelsi je imao veliku šansu, ali Loftus-Čik je iz povoljne pozicije šutirao preko prečke. Pre toga je bila sjajna akcija.

Počelo je drugo poluvreme.

Luka Jović

Luka Jović, Foto: EPA/Ronald Wittek

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 1:1.

45' GOOOOL! Pedro je posle kornera i velike gužve postigao pogodak za Čelsi.

42' Opasan udarac Loftusa Čika sa ivice kaznenog, otišao je tik pored desne stative.

41' Gaćinović je prevario Kristensena, ovaj ga je zakačio, naš reprezentativac je u tom trenutku odustao od lopte i tražio faul. Bio bi to drugi žuti za fudbalera Čelsija, ali sudija nije svirao ni faul.

28' Pokušao je Pedro udarcem iz daljine, dobro je šutirao, ali je lopta završila malo pored leve stative.

23' GOOOOOOOL! Luka Jović postiže sjajan gol glavom. Asistirao mu je Filip Kostić, pre toga je u akciji učestvovao i Mijat Gaćinović.

21' Abraham je imao izglednu šansu za Ajntraht, ali je šutirao preko gola iz kaznenog prostora.

15' Čelsi ima blagu dominaciju, ali Ajntrahtove kontre su strahovito opasne. Kostić je imao pokušaj sa ivice šesnaesterca, međutim blokiran je.

21:00 Utakmica je počela.

SASTAVI:

Dobro došli na tekstualni prenos meča Ajntraht - Čelsi na portalu Alo!

Večeras se igraju prvi mečevi polufinala Lige Evrope, pošto se od 21 sat sastaju Ajntraht i Čelsi, odnosno Arsenal i Valensija.

Maurisio Sari

EPA/Andy Rain

Maurisio Sari, Foto: EPA/Andy Rain

Oči domaće publike biće uperene ka duelu između nemačkog i engleskog predstavnika, jer ćemo na terenu videti čak trojicu srpskih fudbalera – Kostića, Gaćinovića i Jovića.

Ajntraht ove sezone je najprijatnije iznenađenje Lige Evrope i Čelsi ne bi smeo da ih potceni, pogotovo ne na gostujućem terenu.