FK Ferencvaroš

Strelci golova za Ferencvaroš bili su Varga u 44. iz penala, Ovusu u 7. minutu nadoknade prvog poluvremena i Aleksandar Pešić u 79. minutu.

Jedini gol za Čukarički postigao je Đorđe Ivanović u 26. minutu.

Mađarski tim je imao terensku inicijativu od samog početka.

U desetom minutu, videli smo prvi gol na meču koji je poništen zbog ofsajda. Abu Fani je centrirao, ali se u nedozvoljenoj poziciji našao Varga.

Veliku priliku za Čukarički propustio je Ivanović u 17. minutu kada je šutirao iskosa sa leve strane. Golman Dibuš se okliznuo, ali je ipak uspeo da interveniše.

Čukarički je poveo u 26. minutu. Nikčević je centrirao, a lopta je došla do Ivanovića koji je šutirao iz okreta i pogodio mrežu Mađara.

FK Čukarički

EPA

Ferencvaroš je još jače napao, a u 32. minutu je Ivanović nagazio Botku. Sudija Kuadra je pokazao na belu tačku, ali je posle konsultacija sa VAR sobom odluka poništena.

Ipak, u 42. minutu, Ivanović je napravio prekršaj nad Ovusuom u šesnaestercu "brđana", a sudija je dosudio jedanaesterac. Siguran je bio Varga.

EPA

Ferencvaroš je do kraja prvog poluvremena uspeo da postigne još jedan gol. U sedmom minutu nadoknade, nakon asistencije Varge, do lopte je došao Ovusu koji je raspalio po lopti iskosa sa leve strane, a lopta je otišla pod prečku golmana Samurovića.

Mađarski tim je na poluvremenu imao prednost od 2:1.

Drugo poluvreme je počelo znatno mirnije, bez prave šanse sve do sredine drugog dela utakmice.

U 68. minutu, pokušao je Pešić udarcem glavom sa samo sedam metara, ali se istakao Samurović.

Konačan rezultat, postavio je Aleksandar Pešić u 79. minutu. Šutirao je Listez sa 15-ak metara, Samurović je uspeo da zaustavi taj udarac, a na loptu je natrčao Aleksandar Pešić koji je sjajnim volej udarcem pogodio mrežu Čukaričkog.

EPA

Do kraja je ostalo 3:1 (2:1) za Ferencvaroš.

U narednom kolu, Čukarički će dočekati Gent, dok će Ferencvaroš gostovati Fiorentini.

Ferencvaroš - Čukarički 3:1 (2:1)

STADION: Grupama arena    SUDIJA: Giljermo Kuadra

Strelci: Varga 44 (p), Ovusu 45+7, Pešić 79 - Ivanović 26

Ferencvaroš: Dibuš - Ramirez, Sise, Ma, Botka (od 52. Siger) - Abu Fani (od 74. Ben), Makrecis - Zakariasen - Ovusu (od 74. Listez), Markinjos, Varga (od 67. Pešić)

Čukarički: Samurović - Vranješ, Subotić, Stevanović  (od 88. Rogan)- Kovač (od 46. Miladinović), Docić (od 64. Stanković), Sisoko, Nikčević (od 46. Janković), Tošić - Ivanović, Adetunđi (od 78. Cvetković)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

KRAJ! Ferencvaroš je pobedio Čukarički rezultatom 3:1 (2:1) u utakmici 1. kola grupe F Lige konferencija.

90. minut - Sudija Kuadra je utakmicu produžio za četiri minuta.

88. minut - U ekipi Čukaričkog je izašao Stevanović, a ušao je Rogan.

85. minut - Oba tima polako privode meč kraju.

79. minut - GOL! Ferencvaroš je postigao treči gol. Listez je šutirao sa 15-ak metara, Samurović je uspeo da interveniše, a Aleksandar Pešić je natrčao na tu loptu i sjajnim volej udarcem sa desetak metara pogađa mrežu Čukaričkog.

78. minut - U ekipi Čukaričkog na teren je ušao Mihajlo Cvetković, a izašao je Adetunđi.

74. minut - U ekipi Ferencvaroša iz igre su izašli Abu Fani i Ovusu, a ušli su Ben i Listez.

68. minut - Odmah prilika za Pešića.  Ovusu je centrirao, a Pešić je šutirao glavom sa samo sedam metara. Samurović je uspeo da interveniše.

67. minut - Iz igre je izašao Varga, a ušao je Aleksandar Pešić.

67. minut - Šutirao je Ramiret sa oko 30 metara iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola.

66. minut - Žuti karton u ekipi Čukaričkog dobio je Subotić posle starta nad Ovusuom.

64. minut - Iz igre je izašao Marko Docić, a ušao je Nikola Stanković.

58. minut - Ferencvaroš ima terensku inicijativu.

EPA

52. minut - Dejan Stanković je napravio prvu izmenu. Izašao je Botka, a ušao Siger.

50. minut - Žuti karton je dobio Maje nakon starta nad Adetunđijem.

46. minut - Trener Igor Matić je izvršio dve izmene. Izašli su Stefa Kovač i Bojica Nikčević, a ušli su Igor Miladinović i Aleksa Janković.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Čukaričkog.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Ferencvaroš vodi 2:1.

45+7 - GOL! Ferencvaroš vodi! Posle gužve u šesnaestercu Čukaričkog, Ovusu je raspalio po lopti iskosa sa leve strane, a lopta je otišla pod prečku golmana Samurovića.

45. minut - Sudija je prvo poluvreme produžio za sedam minuta.

44. minut - GOL! Varga je pogodio gornji levi ugao.

34. minut - Žuti karton je dobio Kovač.

33. minut - Proverava se odluka u VAR sobi. Penal je poništen.

32. minut - Penal za Ferencvaroš! Ivanović je nagazio Botku, a sudija je pokazao na belu tačku.

29. minut - Šutirao je Ovusu iskosa sa desne strane, Samurović je loše intervenisao, a lopta je otišla u korner.

26. minut - GOL! Čukarički vodi! Nikčević je uputio centaršut, a Ivanović je šutirao iz okreta sa 11 metara. Lopta je završila iza leđa golmana Dibuša.

17. minut - Velika prilika za Čukarički. Ivanović je šutirao iskosa sa leve strane, golman Dibuš se okliznuo, ali je ipak uspeo da interveniše.

10. minut - Gol Ferencvaroša je poništen zbog ofsajda. Abu Fani je centrirao, ali se u ofsajdu našao Varga.

Čukarički

EPA

4. minut - Prvi udarac na gol Čukaričkog. Centrirao je Ramirez iz korenra, a Mae je pokušao glavom, međutim, lopta odlazi preko gola.

3. minut - Prvi korner na utakmici za ekipu Ferencvaroša.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Ferencvaroša.

17:50 - Sudija meča biće Španac Giljermo Kuadra.

17:30 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog posvećen utakmici 1. kola Lige konferencija između Ferencvaroša i Čukaričkog. Dešavanja iz Mađarske pratite na portalu alo.rs.