SEZONA IZ SNOVA DOBIJA EPILOG Njukasl spakovao četiri gola Brajtonu i došao na pobedu do Lige šampiona

Fudbaleri Njukasla pobedili su kod kuće Brajton 4:1 u zaostalom meču i tako stigli na korak od plasmana u Ligu šampiona pošto dva kola pre kraja Premijer lige imaju ogromna četiri boda više od petoplasiranog Liverpula.

Popularne "svrake" su povele autogolom Undava u 22. minutu, da bi defanzivac Burn u 45+4. duplirao prednost. Undav se iskupio za autogol kad je smanjio na 1:2 u 51. minutu, a onda je u finišu Kalum Vilson golom u 90. i asistencijom Brunu Gimaraešu minut kasnije stavio tačku na utakmicu.

Owen Humphreys/PA via AP

Njukasl sad ima 69 bodova, a u ponedeljak dočekuje Lester, dok u poslednjem kolu gostuje Čelsiju. Brajton je ostao šesti sa 58 bodova i ima realne šanse da se plasira u kvalifikacije za Ligu konferencije, pošto ima meč manje odigran od ostalih rivala.

Brajton u nedelju dočekuje sad već drugoligaški Sautempton, zatim je u sredu domaćin Mančester Sitiju, a u poslednjem kolu će gostovati Aston Vili, direktnom rivalu za poziciju koja vodi u Evropu.