OVO NIJE BAJERNOVA GODINA Nemci se ispromašivali, Siti zakazao okršaj sa šampinom Evrope - Derbi dela Madonina za finale (VIDEO)

Nakon prilično ubedljivih pobeda u prvim utakmicama, Mančester siti i Inter nisu dozvolili iznenađenje, čak nije bilo ni drame i eventualne neizvesnosti.

Bajern je bio bolji rival, napadao i pokušavao da što pre postigne gol ne bi li izbacio protivnika iz zone komfora i uneo nemir u redove ekipe Pepa Gvardiole, ali su se propisno ispromašivali.

Sane je promašio veliku priliku, a onda je Haland mogao da kazni rivala. Ipak, promapio je penal u 36. minutu i dao kakvu takvu nadu domaćinu. To nije dugo trajalo jer je isti igrač u 57. pogodio i overio prolaz.

Utešni gol za Bajern postigao je Kimih sa bele tačke u 86. minutu.

Siti će drugu godinu zaredom igrati protiv Real Madrida u polufinalu. Prošle sezone Španci su prošli dalje posle velike drame i produžetaka.

U drugom meču Inter je od velike prednosti stigao do remija (3:3) protiv Benfike, ali je zbog pobede u Lisabonu sa 0:2 prošao dalje i zakazao okršaj sa gradskim rivalom Milanom, te ćemo gledati "Derbi dela Madonina" za finale.

Golove za domaću ekipu postigli su Nikolo Parela u 14. minutu, Lautaro Martinez u 65. minutu i Hoakim Korea u 78. minutu. Za goste precizni su bili Fredrik Aursnes u 38. minutu, Antonio Silva u 86. minutu i Petar Musa u 95. minutu.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

BAJERN MINHEN - MANČESTER SITI 1:1 (0:0)

Kimih (penal) u 86. minutu za Bajern - Haland u 57. minutu za Mančester siti

Stadion: Alijanc arena, Sudija: Klemon Turpan

BAJERN MINHEN: Zomer – Pavar, Upamekano, De Liht, Kanselo – Kimih, Gorecka – Sane, Musijala, Koman – Šupo Moting.

MANČESTER SITI: Ederson – Akandži, Dijas, Ake – Stons, Rodri - B. Silva, De Brujne, Gundogan, Griliš - Haland.

INTER - BENFIKA 3:3 (1:1)

Barela u 14. minutu, Martinez u 66. minutu, Korea u 78. minutu za Inter - Aursnes u 35. minutu, A.Silva u 86. minutu, Musa u 90+4. minutu za Benfiku

Stadion: Đuzepe Meaca, Sudija: Del Ćero

INTER: Onana – Darmijan, Ačerbi, Bastoni – Damfris, Barela, Brozović, Mkhtarijan, Dimarko – Džeko, Martinez.

BENFIKA: Vlahodimos – Žilberto, Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo – Čikinjo, Florentino – Žoao Mario, Rafa Silva, Aursnes – Gonsalo Ramos.

90+4. minut - Benfika se oprašta na dostojan način. Musa postiže gol za 3:3.

90. minut - Još četiri minuta u Milanu i pet u Minhenu.

86. minut - GOOOL! Antonio Silva smanuje na 3:2!

83. minut - GOOOL! Kimih siguran sa bele tačke!

82. minut - Penal za Bajern! Ake je igrao rukom!

83. minut - Stativa! Nereš je probao da smanji zaostatak, ali lopta pogađa samo okvir gola.

78. minut - GOOOL! Korea stavlja tačku na Interov prolaz u polufinale!

76. minut - Tel je poslao loptu u mrežu za izjednačenja, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

68. minut - Šupo Moting je probao, ali je udarac bio previše slab za golmana Edersona.

66. minut - GOOOL! Rešeno je sve i u Milanu! Inter dolazi do 2:1. Lautaro Martinez!

57. minut - GOOOOL! Promašio je penal, ali sada nije pogrešio! Haland sjajno završava kontru Sitija i postiže gol!

54. minut - U odnosu na prvo, drugo poluvreme za sada prilično nezanimljivo na oba stadiona.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još dva minuta nadoknade u Minhenu i minut u Milanu.

42. minut - Kingsli Koman je probao posle dobre akcije, ali brani Ederson.

38. minut - GOOOOL! Aursnes vraća Benfiku u život! Odličan centaršut Rafe Silve i pogodak napadača Benfike glavom za 1:1!

36. minut - Haland prebacuje ceo gol! Ništa od pogotka!

35. minut - Penal za Siti! Upamekano ponovo u centru pažnje, sada je igrao rukom!

19. minut - Upamekano je srušio Halanda i dobio crveni karton, ali je nakon toga odluka sudije poništena jer je pre toga bio ofsajd.

17. minut - Šta je sada promašio Liroj Sane! Izašao je jedan na jedan sa golmanom Mančester sitija, ali je promašio čitav gol!

14. minut - GOOOOL! Inter vodi! Nikolo Barela sjajnim udarcem verovatno rešava pitanje polufinaliste!